Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miro-penchev - специалист
Здравейте,

От тази година и аз имам малка овощна градина, за която да се грижа. Забелязвам по част от дърветата - основно на една слива (мисля че е синя слива) и една кайсия, че част от новите леторасли след като са развили по 2-3-4 листа извяхват и изсъхват след това. Не се забелязват никакви вредители по листата, нито някакви петна. Някакви идеи от какво може да се дължи и дали трябва да предприема нещо по тези дървета? Същото се забелязва и на още една слива и една праскова, но там са много по-малко. В градината също така има ябълки, дюли, круши и череши, които засега не показват такива проблеми.

Прикачен файл

DSC_0127.JPG

Прикачен файл

DSC_0093.JPG
tysonlkr - специалист
Прилича ми на измръзнало. Да не би да ги е попарила слана.
И аз имам подобен проблем с кайсията и ще следя темата.
При мен направо изсъхват листата и клончетата, но в момента нямам снимка да покажа проблема.
stoianov_n - специалист
Здравейте колеги.
И при мен положението е същото, две кайсии и една праскова.На комшиите около мен прасковите, са вече напълно изсъхнали.
Точно като на снимките на колегата.Имам слива тя не е засегната, засега.Какво става тази година.....
toni_g79 - специалист
И тук същият проблем с кайсия,съхнене на листа и клончета :sad: Има нещо ..........
iivanov - майстор
Предполагам проблема е започнал още с цветовете.Според мен е ранно кафяво гниене.Рязане до здраво и пръскане с фунгицид.
wpw - специалист
viewtopic.php?t=43358
Прегледйте тази моя тема. Това е от миналото лято, но и в момента имам същия проблем. наторих я с амоиева селитра и една кофа с пепел, полях я обило и се моля да я запазя. След дждовете пръскам с дитан. Нямам проблеми с другите видове, но и двете ми кайсии са така. :?
докера - специалист
Точно ранно кафяво гниене си е ! Засяга праскови , кайсии и някои сортове сливи и ябълки . Тази зима беше мека и всички болести ще са активни май...
И при моите дръвчета /Варненско/ го има тази година . Пръсках със Скор и Тирам за къдрицата прасковите , че и тя е активна вече , та напръсках и кайсиите и сливите - май свърши работа - няма нови засегнати леторасти .
Пръскане с Топсин или Дитан веднага ще намали пораженията .
miro-penchev - специалист
Ясно, благодаря за съветите, довечера след работа ще пръскам явно :)
miro-penchev - специалист
Да, логично беше да се сетя.... ама не се сетих :? Мерси за напомнянето :)

Тема "Изсъхване на част от новите леторасли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: