• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
Да споделя един пресен случай с хасковска коса . Носи ми я съседа , вика : бе както си работи , позаглъхна и...спря . Дърпам - дърпам току припатка чат-пат и не, и не.
Китайките са ми омразни и не ми се хващаше да го правя , примоли ми се човека , съжалих го . Почнах го аз , пишман станах ( и ник-а ми :x ) , гледам свещта суха , аха - карб/бензин, Разглобих , вс. наред , ама пак не . Смених го с читав ( сигурен съм в него ) Искра има , всичко ток и жица , филтър бензин, центровка и т.н.. Дърпам По едно време и искрата изчезна :shock: нова свещ - не , нова бобина - да , оправи се. Капвам малко бензин в отвора , проприпатка и край. Усещам ,че все още проблема е в захранването , свещта продължава да е сухичка . Отсичам - семеринги на вала . Трябва да се сменят !
Почвам аз и в един момент решавам да видя за пукнатина в смук.колекторче, фланеца на карба ( имах подобен случай преди мн години ) Напъвал леко болчетата- те лабави ?! Кой ти е очаквал... Развивам и какво да видя , от "оризова" хартия сложил гарнитура м/у фланеца и цилиндъра и тя станала на ...гъз . Набързо една гарнитурка от картон и ...воала, тръгна тя коса ! Човека се опули :-D не очаквал да прави так'виз обороти ! Никога не била работила така , той си мислел ,че така си "оригинал" и се е бил примирил , носил я в сервиз гаранционно три ( ! ) пъти и нищо . Не открили проблем ?! А тя "губела" от вакуума за карбчето и в един момент - край. Това с бобинката явно и е дошъл момента и е повече съвпадение в случая.
Да си знаете , че и там да погледнете , ако ви се случи такава китайка .
lov - майстор
Има и друга подробност. Китайчетата вече не затягат болтчета а само ги слагат на мястото им. Първия случай с който се сблъсках беше на мойта коса. Почна да ми прави магарии още на сефтето и викам си я настройки ще се наложат малко като се разработи. като погледнах смукателния само не е паднал. Едно от болтчетата дето държи резервоара го няма.И давай всичко на ред. Та после каквато и да е китайска техника първата ми работа е да проверя затягането. Де има пластмаси притегнати само с болтче слагам колкото допуска по голяма шайбичка щото иначе се изтръгва.
iivanov - майстор
пишман_майстор написа:
Кой ти е очаквал... Развивам и какво да видя , от "оризова" хартия сложил гарнитура м/у фланеца и цилиндъра и тя станала на ...гъз ...
Да си знаете , че и там да погледнете , ако ви се случи такава китайка .
По време на работа,ако усетите вибрации,проверите дали не са ви сложили бамбукова пръчка,вместо вал. :-D
пишман_майстор - майстор
Колеги някой ползвал ли е такава "тримерна" глава на храстореза си :
Прикачен файл:
глава храсторез.JPG
Прикачен файл:
глава храсторез 2.JPG
глава храсторез 2.JPG (43.74 KиБ) Видяна 1566 пъти
. Не ми се вижда сложна за направа. Особено горната . Ще взема се пробвам :-D знам де има такива синджири и авер-стругаро/фрезист , ще я избачка за отр време .
Ако някой е ползвал нещо такова , да сподели как е .
tanosliven - специалист
Аз си направи сам такава от железен диск за фаянс и верига и...реже всичко.Но само с маска че като удари камък ства весело.
bigdragon - майстор
tanosliven написа:
Аз си направи сам такава от железен диск за фаянс и верига и...реже всичко.Но само с маска че като удари камък ства весело.
За такава режеща глава е нужно предпазно оборудване на хокейен вратар... и не само, но и за околните.
Главата на човек обикновено е извън плоскостта на въртене, но краката...
Изображение
Хора, не си правете експерименти със живота и здравето си. Ако пресметнете периферната скорост и теглото на веригата, ще получите по висока енергия (поразяваща сила) от куршум...
Не съм виждал Щил, Хуск, или Орегон да предлагат такова оборудвате, както и стоманена корда, защо ли?
Подобни глави имат някои селскостопански машини или машини за горското, които се обслужват от оператор в кабина и познайте какво пише в инструкциите им за персонал извън машината. Допуска се наличиено на такъв на десетки метри..
За останалото, имате глави на раменете и вижте моя подпис.

ПП Пресметнах енергията:
-За 50 грама верига;
-6000 оборота в минута;
-и диаметър 300 мм;
Енергията се получава 7 Джаула. Стандартните въздушни пушки стрелят с такава енергия и дупчи дъски...
Последна промяна от bigdragon на вт ное 11, 2014 8:54 am, променено общо 3 пъти.
bigdragon - майстор
Нов пост изключващ фактора безопасност:

Скъсването на едната от двете вериги ще доведе до такъв дебаланс, че лагерите, зъбното колело в ъгловата глава или дългия вал ще свършат за секунди.

И де е Киро на кирия...

Такива вериги се слагат на машини на чиито вал има много на брой вериги, яки лагери, дебели валове и скъсването на една верига, няма да доведе до горепосочените механични проблеми...
пишман_майстор - майстор
bigdragon написа:
За такава режеща глава е нужно предпазно оборудване на хокейен вратар... и не само, но и за околните.
Главата на човек обикновено е извън плоскостта на въртене, но краката...
bigdragon написа:
Скъсването на едната от двете вериги ще доведе до такъв дебаланс, че лагерите, зъбното колело в ъгловата глава или дългия вал ще свършат за секунди.
Точно за двете неща ми мина през ума тази сутрин ....отказвам се от това чудо .
kr1100 - майстор
iivanov написа:
.Кордата се реди равномерно в шпулата, без усуквания, което води до по-малко заклинвания,късания и впоследствие ново пренавиване.Главата е универсална, с мъжки и женски захват и става з корди от 2,4 нагоре.
Koлко метра корда 2,4/2,7 мм се събират в тази глава "LOad &Co " ?
EDI - майстор
То това чудо с веригите е нещо като циркулярен диск на ъглошлайф. :lol:
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: