• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
Колега, задължително нова от магазин ли да е ? Ако ти върши нещо секънд хенд , виж на този продавач стоката http://olx.bg/ads/user/cVs0/ Предлага и няколко яки модела на Хъски , гледам ги продава на 1/2 и повече от цената като нови ( там някъде +- ) И аз имам 2.3 декара плодна градинка , треволака го боря с подобен клас 343F както и с jonsered rs51 pro , като втората е малко по-тежка, купил съм ги употребявани в различен период от време . С глава T45x и корда доста дебела , косят много , ама много яко , не им се опира нищо . Имам и една малка, пак Хускварна с прав прът и карданче husqvarna 325 lx , нея я ползвам около кошерите . Мощността е колкото на този Щил , който си харесал, ще ти кажа, че е доста слабовата за голям гюрлюк и прод.работа, но в моя случай няма по-добро да обикалям пчелните кошери с нея . Става за по-плавна и лека работа , ама да смъкнеш тревата на 2 декара място...не. Иначе си прав, че китайките им е слаб мат'риала :-D . Погледни и предложенията на онзи продавач ( не са моите ! ) На мен сега ако ми трябваше , бих задължително огледал офертите му.
Илчо Илиев - майстор
Приятелю, щом имаш спонсор, хич не питай,а вземай парите и каквото успееш по-яко за тях да вземеш....
Иначе, моята е такава-
http://bulpower.net/products/details.php?prodID=232&

Пак казвам, не искам и не им правя реклама, но аз съм доволен, съжелявам,че нямам никакво време, иначе ще прескоча за няколко часа да я пробваш, само трябва да и взема читава кратуна...
Ниски и са оборотите,но пък е яка и ако не се чупи кордата, и дебелите издънки ще ги мачка...
Есенес, като вадих картофите имаше трева до над коляно,само с дебелата лобода имаше проблем,че се чупеше кордата, иначе тая тревна маса я прави на силаж...пробвах с трионя,но...остава откос и някой трябва да го събира и изхвърля...
Абе ти си знаеш, но не се мотай много,че сезона е в разгара си и цените се покачват..
:partyman: :partyman:
iivanov - майстор
Илчо Илиев написа:
Приятелю, щом имаш спонсор, хич не питай,а вземай парите и каквото успееш по-яко за тях да вземеш....
:partyman:
Хм , Стефан, по скоро генерал си има вкъщи , не спонсор. :-D :partyman:
gibson58 - специалист
Koe за 150лв.?
[url]http://тримери.naedro.eu/hrastorez_trimer_gbc-43.html[/url]
http://www.home-max.bg/bg/bestseller/16 ... torna-kosa
http://rezachki.com/motorna-kosa-hrastorez-viki-cg430
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Хм , Стефан, по скоро генерал си има вкъщи , не спонсор. :-D :partyman:
Иво нямам генерал :lol: , ами просто се грижа за наследствените имоти на жената и спонсорът е тя, грижи се горката за мен да ми е по-леко и да не се ядосвам с боклуците които купих навремето, уж да спеситем някой лев. Но истината е, че евтиното излиза по-скъпо. Пак и имаме малко наследсттвени ниви от които рентата заминава за подобряване на къщата и за някой и друга хубава машинка :lol: . :partyman:
п.п. Абе като се замисля май си имам генерал /жената/, май тя командва парада на село :lol: :lol: :lol:
cristality - помощник
Здравейте колеги. Да споделя и аз моят малък опит. От известно време насам точех лиги по rd-gbc05 бюджетно китайче. РЕ, взех си го, ама нали съм голям математик и вместо пропорция 1:25 бензин:масло, му нахаках пропорция 1:40. А именно: един литър бензин + 40 мл. масло. Че даже си и издухах 2 литра от въпросната смес като първия пич. За първи път хващам такова чудо, но останах очарован. Трева с височина 180см. и площ 500 кв. м. я ощавих с 2 литра бензин и корда+диск (трилъчев). Чак впоследствие забелязах в тази тема бележката за гресирането. Нагресирах кактио трябва и всичко продължи. Имам обаче следните чуденки в момента, които ме терзаят и ще ми бъде много от полза, ако споделите с мен вашият опит:

1. От това високо количество масло може ли да съм й разказал играта още преди да е заработила както трябва?
2. Кордовата глава-засега се държи, но примерно кордови глави на Щил, стават ли на тези китайци? Ако не-препоръчайте някоя която да е издържлива ако обичате.
3. Как се справяте с кордата-не знам с колко беше фабрично заредена главата ама на тая висока трева я изядох за 350 кв.м. При вас как е разхода на този консуматив?
4. Какъв тип профил на кордата е за предпочитане-кръгъл или квадратен? Каква корда пазарувате и колко ви трае ролка от 15 м?

Та това е като за начало. Наистина имаше полезна информация в темата, която ми свърши доста работа. Поздрави.
iivanov - майстор
Добре дошъл във форума и в клуба на бръмчащите! :partyman:
Нищо не си и направил на машината - най много свещ да си зацапал. Прочети назад в темата ,за главите и за кордата - има писано , и показано. Кордата въобще не я мисли ,тя си е консуматив. Вземай големи ролки , че по евтино излиза. Аз лично съм се ориентирал към по скъпите корди - определено нямам нерви за евтинджоса. :x Евтините се слепват вътре в главата , което води до късане и съответно спиране на работа , отваряне на главата и пренавиване. Освен слепването , евтините корди по бързо се износват. Ползвал съм корди на щил , хускварна , орегон и олео мак. Щилската е евтина и е отврат . Подозирам , че е само брандиран евтинджос и съответно ненужно оскъпен. На хускварна съм ползвал серията уиспър и уиспър х. Уиспър серията имат едни каналчета , които намаляват шума и донякъде съпротивлението , което пък облекчава косата и като цяло я "подсилва". Уиспър х е подсиления и по-скъп вариант , но честно казано разлика не видях. :? Орегон , двуслойна , е много здрава корда , предназначена за по твърда трева и около мрежи , огради и т.н. Обаче на меките треви малко се предава - трябва да задържаш , за да ги отреже. Олео мак... май са пребрандиран орегон. Поне опаковките им си приличат. :?
пп Стефане , к'во стана с косата , бе?
vrangelov - специалист
cristality написа:
Здравейте колеги. Да споделя и аз моят малък опит. От известно време насам точех лиги по rd-gbc05 бюджетно китайче. РЕ, взех си го, ама нали съм голям математик и вместо пропорция 1:25 бензин:масло, му нахаках пропорция 1:40. А именно: един литър бензин + 40 мл. масло. Че даже си и издухах 2 литра от въпросната смес като първия пич. ...
Знам, че е късно, но да го напиша преди да е станало късно.
Пропорция 1:25 масло:бензин означава, че към един литър бензин се добавят 40 мл. масло, както ти си направил, а 1:40 означава, че към един литър бензин се добавят 25мл. масло.


Поздрави
Илчо Илиев - майстор
За маслото са ти казали колегите...
Аз слагам 30 мл масло, щилско,е малко изпушва,но....
Гресиране....и аз подплашен от разни писания,че трябва сериозно мазане, натъпках сума грес дет видях пробки, обаче..... в един момент тая пущина взе да се твари, да боксува маторя...абе не е наред...
Разглобих където успях и изкарах до колкото можах греста, поочистих около съединителя, измих с бензин...
Оказа се ,че всички лагери са капсуловани и тая грес не виждам какво и как ще маже,но....
Проблем ми направи свеща, припалва и гасне пущината,а накрая изобщо отказа, как издържа стартера на толкова дърпане :? ,но накрая смених със здрава и запали от четвърт..
Главата, имаше си заводски кусур, ролката беше крива и задържаше идеално кордата, изхвърчаха ''дюзите'',но все още работи, но както Иво каза, трябват доста нерви за работа с евтини неща, та си взех нова кратуна на Хускварна-21,40 лв, голяма е колкото оригиналната и сякаш е била там...
Така,че всякакви глави ще ти станат на машината, стига да са с резба М10Х 1....лява, са за стъпката не съм 100% сигурен, но е ситна...
forski - специалист
Oт както си купих косачка се родих ... косенето става много бързо, и много равно, преди ми се вземаше здравето с тая тояга да обикалям един декар двор, сега я ползвам само да чистя покрай оградата и м/у овошките :-D
За високи треви обаче, и за трудни терени е незаменима!
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: