• 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
Имам една градина с 30-ина плодни дръвчета , 2.2дка е . Отначало сербез с една моторна коса хасковска - фърлих я на 15-та минута , след това с един Йонсеред RS51 , много як , ама без кръст оставах , по едно време гледам една косачка в продавалник-а , с три колелета , две отзад доста големи и едно пияно отпред . Бригс мотор с горен вал , 6.5 кончета , две скорости за самохода . Родих се с нея :prayer: 4 часа за трева до коляно и за капак - гъста .
П.п. и аз не вярвам , че колегата с тримера пердаши 1.5 дка за два часа . Мен с много як клас храсторез 2.2 дка ме хвана цял ден деева ( ест. с почивките + един стек бира :-D ) , то се скапах, имах чувството , че съм съм се търкалях по баир с камъни , всичко ме болеше , ама и тревата беше ...майко мила !
bulhomes2 - майстор
Миналата година на вилата живееха едни работници, дошли от Родопите, да разчистват и залесяват някъде по селата около нас. Та те казаха, че по 8 декара на ден разчиства всеки от тях с моторна коса. Не вярвам да са ме лъгали, защото това бяха най-кротките работници, които някога сме имали. В смисъл - не пиеха, никога не чухме някой с някого да се скара и т.н. Иначе с хускварни бяха, но тогава не се заглеждах още по коси и няма да мога да кажа моделите. И аз си поразчистих тогава около двора с някоя от техните, но понеже ми беше за сефте - нямам спомени за нещо по-различно от сегашната ми коса.
Илчо Илиев - майстор
Абе не знам кой колко бързо коси, но тоя гюрлюк-

Изображение

доста ни озори, малкия на три пъти коси и няма как да сметна колко часа бръмча,но беше доста,но пък стана възможно добре,а и без намесата на тази коса,ваденето щеше да е почти невъзможно...

Изображение

Китайката се представи добре,е освен кордовата глава, която вече мина в пенсия....скапа се, изхвърча едната ...дюза или както се казва, там от където излиза кордата,а иначе макарата си беше заводски скапана, като смачкана и задържа кордата....-

Изображение

Иначе , там където нямаше посещения от подземните гадове, реколтата беше добра-

Изображение

Макар да се наложи с този инструмент са се вадят...


Изображение

А от долу беше като московското метро-
Изображение

че дори малко ги притеснихме и не бяха успели да си приберат всичката плячка....

Изображение
forski - специалист
Моите картофи ги косих с диск, започнах с кордата но на третия откос спрях и сложих диска, става бързо и лесно :)
hidrazin - майстор
Както обещах на предната страница, днес направих снимки на останките от косачката HONDA със самоход и ги подарявам на някой дето ще му свършат работа.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 17#p620317
За мен ремонта е нецелесъобразен.
:partyman:
Stefan_62 - майстор
Иначе изглежда читава, ако и се смени двигателя не е ли по-добре отколкото да се отремонтирва :?
hidrazin - майстор
Е от къде да и намеря точно такъв матор? Между другото снимката на самата косачка е взета произволно от нета.
:partyman:
Stefan_62 - майстор
Аз пък си помислих, че е твоята :lol: , то мотор може да се намери, ама въпросът е за какви пари, че да излезе по-евтино. :partyman:
hidrazin - майстор
Е тя моята е същата. Просто съм снимал това което подарявам от нея, пък и шасито е на друго място и не съм го снимал.
Но вече няма значение. Току що намерих на гръмналия матор нов собственик и ще дойде да си го натовари. :supz:
:partyman:
манихеин - специалист
Пробвах да кося магарешки трън и други високи и дебели стъбла с моторна коса (тример) като тези, дето бяха на промоция в "Метро" миналия месец (не знам дали още са). Става, но много бавно - с ръчна коса оправям за час пет пъти по-голяма площ и се изморявам по-малко! Неудобството е, че може да се коси само докъм десет сутрин и вечер след седем, че иначе като пекне това мити слънце...
  • 1
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: