• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vladilen - специалист
един малко лайшки мързелив въпрос/и
до каква височина на тревата може да коси бенз. косачка на колела? разбираемо не ми се коси всяка седмица
и какво да търся: с кош или изхвърляне на тревата станично или задно, трябва ли да е самоходна, каква ширина и каква мощност?
около 1500м2 е терена и не е много равен с дъвета и асми/циментови коли
сега го боря с бинзинов тример - 4 пъти до сега тази година, та търся нещо по производително де... :axe:
forski - специалист
Aз кося всяка седмица, на три места около къщата, да речем общо около декър може и малко повече, преди го косях с моторма коса сега с косачка.
Широчината на косене е 46см. мощноста 3,5к.с. коша съм го махнал и карам само на мулчиране, не съм засичал за колко време го кося, но не е повече от час и това без да бързам или да си давам зор.По-принцип тревата не я чакам да става висока защото съм свалил косачката на предпоследното ниво, но ако я повсигна на макс предполагам че трева с височина 25-30см. ще я коси без проблем. Аз лично гледам да е възможно най ниско окосена, тип стадион :)
Косачката няма самоход, но при мен терена е равен и не ми представлява трудност да я бутам по-поляната, имам насадени и овошки, и туи и най различни храсти, където не мога с косачката го дооправям с косата :)
vladilen - специалист
какво наричаш моторна коса и какво косачка?
аз с тримера с корда се справям с 1,5 декъра за по малко от 2 часа,
така че не виждам голямо подобрение в производителноста, вярно ако за времето се събира тревата в кош нещата стоят по добре, че с тримера косенето е по бързо от събирането :sad:
Krass - майстор
аз с тримера с корда се справям с 1,5 декъра за по малко от 2 часа,
:?
forski - специалист
vladilen написа:
какво наричаш моторна коса и какво косачка?
аз с тримера с корда се справям с 1,5 декъра за по малко от 2 часа,
така че не виждам голямо подобрение в производителноста, вярно ако за времето се събира тревата в кош нещата стоят по добре, че с тримера косенето е по бързо от събирането :sad:

Коса наричам моторната коса, това на което ит казваш тример :)
Не ти вярвам че 1,5 декъра ги косиш за по-малко от два часа с моторната коса (тримера), събирането на тревата влиза ли в тези 2 часа или не я събираш? :)
Особенно пък с корда и както каза по-горе че не косиш редовно, хептен не ти вярвам :)
С косачка, равна поляна се коси на отрицателно време без почти никакви усилия, с моторната коса(тримера) е по-бавно, по-трудно и по-изморително, като след косенето следва събирането и изхвърлянето на тревата, с две думи упражнение за луди!
iivanov - майстор
Krass написа:
аз с тримера с корда се справям с 1,5 декъра за по малко от 2 часа,
:?
Що се чудите, бе? Аз за мойта си мислех, че е фурия...докато не видях една щил 460 в акция. :-D
Stefan_62 - майстор
vladilen написа:
какво наричаш моторна коса и какво косачка?
Принципно е едно и също само, че едните са на колела и ги буташ или са самоходни, а другите ги носиш и си косиш като си връткаш дупето наляво-надясно :lol:. Е имат и разлика в производителността и качеството на косене, бензиновите на колела са доста по-производителни и удобни за косене от тримерните. А другият път като косиш с тримера си засечи времето, че и на мен нещо не ми се връзва. :? :drinkers:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Що се чудите, бе? Аз за мойта си мислех, че е фурия...докато не видях една щил 460 в акция. :-D
Абе Иво, колкото и да е фурия вкрая ня краищата ти я носиш и ти я въртиш. Основно зависи от твоята производителност :lol: колкото и да е оборотна и добра машината.
vladilen - специалист
тук стана една... :rock:
в това време не се вкючват почивките за корда, доливане на бензин .... и бира :drinkers:
а и естествено и събирането, което както казах е доста по времеемко...
май ми удължихте :^o
Stefan_62 - майстор
Няма значение времето, кой за колко коси тревните площи, важното е да се коси :lol: , че иначе става джунгла и развъдник за комари :partyman:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: