• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Е казват, че било по-безопасно ако е металан :?
пишман_майстор - майстор
Една идея, ако позволява диаметъра на диска , не го знам колко е твоя , може да преработиш един предпазител от тези за флекс /ъглошлайф . И евентуално с малко ТНТМ да се пригоди добре на косата .
Stefan_62 - майстор
Най вероятно ще закупя един метален от "Олео мак" и ще има направи си сам да го пасна на косачката :lol: . :drinkers:
Salvador - специалист
Тази събота съборих към половин декар дебели храсти с такъв диск. Джанки, разни върбалаци, шипки и т.н.
За предпазителя-най-добре е метален, но до сега трета година работа с машината, не съм чупил предпазител. За това време заминаха един цикрулярен диск, два трилъчеви, 2-3 глави за корда и т.н. Циркулярен диск много трудно ще счупиш, особено видиран. През клони по 1-2 см минава като през масло. В близост до камъни така или иначе не трябва да се ползва машината.
Размер на диска-слез една идея под максималния допустим размер. Задължително олекотен, видиран.
Причините за това-тежкия диск товари ненужно редуктора и се развърта прекалено бавно. Освен износване, машината влиза и в преразход на гориво. Видирания не се плаши толкова от срещи с камъни-което за диска с остри зъби повечето пъти е фатално.
Помощник е желателно да имаш, особено ако чистиш разни гъсталаци, където вече отрязаното няма място да падне свободно и поляга върху съседните неотрязани храсти.
За тънки храсти и с кухи стъбла спокойно можеш да си ползваш тризъбия диск. Там не ти трябва циркуляр. Диска, с който ти идва заводски комплектована машината, в масовия случай не е наточен, а качеството на метала е изключително ниско. Но за 10 лева-толкова.
Stefan_62 - майстор
Здравейте градинари, имам едно питане относно "кастрачка за бензинова коса". Имам бензинова коса Einhell BG BC 30 на която искам да ползвам верижна кастрачка за клони, но проблемът е че в нета не откривам точно за даденият модел такава. Предлагат се няколко други марки, според вас дали принципът на захват е един и същ и дали ще паснат на друг модел. По принцип такава каквато търся я има защото в Практикер в момента предлагат коса Einhell с такава приставка, но в комплект, казаха ми че не продавали отделно кастрачка. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели. :drinkers:
Salvador - специалист
Това е толкова безсмислен инструмент....че идея си нямаш...
stiv1961 - майстор
Stefan_62 написа:
Здравейте градинари, имам едно питане относно "кастрачка за бензинова коса". Имам бензинова коса Einhell BG BC 30
Я виж тук, пише че са съвместими
http://xn--e1afbosdj.naedro.eu/rezervni ... orezi.html
Salvador - специалист
Неговата е БЦ30. Числото след буквите е кубатурата на мотора.
Тази приставка от линка е за БЦ 43, която е 43 кубика.
Разликата в мощността е твърде голяма- 0,8 срещу 1,45 Kw, за да са им съвместими големите приставки.
Stefan_62 - майстор
Salvador написа:
за да са им съвместими големите приставки.
Какво имаш в предвид "големите приставки" :?, може би няма да си пасне свръзката м/у кастрачката и двигателя :?
iivanov - майстор
Стефане , МТД предлагат "прикачен инвентар" , ама цената може да не ти хареса. Въпросът е дали си на жило или на вал. Ако е вал , виж линка на Стиви , ако е жило , виж в МТД. За старата коса съм вземал фреза и знам , че са за малки модели. Косата беше с жило и захват на квадрат. Ако те интересува мога да взема мерки на жилото и тръбата.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: