• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stonesour - специалист
косил съм многократно и с торкс на мтд 46 качен. на вилата на жената имат такава. не е правил проблеми досега за три години. факт.
не съм им сравнявал параметрите на двата двигателя на конкретните косачки (и двете са с нож 46), но усещането при торкса е за доста по-спънат двигател от бригса. отделно самата косачка е доста по-тежка и по-малко маневрена от маккълък.
за 70 лева отгоре бих избрал хускварна. винаги.
bulhomes2 - майстор
Някой пробвал ли е да замени кордата на моторната коса с многожичен кабел или метално жило?
iivanov - майстор
Ти да си се осакатявал, след историята с пръста в крана? :-D
Всъщност май някой тук беше пробвал, включително и с запояване на краищата.
Илчо Илиев - майстор
bulhomes2 написа:
Някой пробвал ли е да замени кордата на моторната коса с многожичен кабел или метално жило?
Аз го мислех тоя вариант с жило,но приятел ме отказа...като се шибне в някоя по-сериозна трева-издънка и става като пружина и се намотава, подобен е ефекта и с дебела рибарска корда...


П.п. Стефко, да ти е честита придобивката!!!Доста ''грехове''/поводи ти се посъбраха и има нужда от поливане :drinkers: :partyman: :partyman: :partyman:
bulhomes2 - майстор
Затова питам. Допусках, че може да има нещо такова. А по-дебела рибарска корда от 2мм не намерих.
forski - специалист
Слагай си нормалната корда колега и не се занимавай с тия рибарски жилки и кабели за простиране :) От скоро в магазина на Хускварна ми пробават една уребрена, подсилена, двуслойна корда, голяма ралта била и много издържала.И в действителност е по-здрава от обикновенната квадратна жилка която купувах до сега, та вече си кося с нея!
Къде се вика, аз дадох 700лв. за тая бръмчаща тояга, та 20-30 те лева за корда годишно нито ще ме оправят, нито ще ме объркат :)
Последна промяна от forski на чет авг 07, 2014 9:02 am, променено общо 1 път.
iva6ki - специалист
Аз си купувам от левчетата квадратна усукана 15м-4лв,
направо е оса :)
bulhomes2 - майстор
Не ми е толкова за цената, колкото до това, че често се къса, в повечето случаи на изхода, и се налага да гася и разглобявам за да извадя нова корда. Взел съм сега някаква двукомпонентна за 8 лв (от магазин на Хускварна), продавача вика, че много здрава била. Тия дни ще се наложи да я пробвам.
Stefan_62 - майстор
Въпреки, че по-рано бях писал, но да уточня за колегите "stonesour " и "пишман_майстор". Смукачът е автоматичен, можех да взема и машина на МТД с двигател "Бригс" за 520лв./въпреки че тази струва реално 495лв., но в момента е на промоция/,но от двете тази най ми допадна по парамери, бях си харесал и една на " McCulloch" с двигател "Бригс", но след консултация със специалистите се оказа, че вече всички нови модели на двигателите/поне на косачките/ са с автоматичен смукач, даже и "Бригса". Просто търсех някоя по-евтина и да е самоходна, а за тези пари просто е невъзможно да се купи нова самоходна на "Хускварна" или "Маккълък". Ако бях дал 1000лв. и нагоре можеше и да си купя и трактор :lol:, но просто не си заслужава. Днес я изпробвах, коси си перфектно и изобщо не е тегав двигателя и си маневрира идеално, много лекичко си се движи и не полагах никакви сериозни усилия при маневрите. Палих и я гасих няколко пъти за да проверя при загрят двигател като угасне как ще пали, ами пали си от ряз. Може би защото още е нова, но с времето ще си покаже. Не виждам нищо лошо в двигателя, както писах по-горе произведена е в Унгария, фрезата ми е с "Бригс" мотор, но не си мислете, че е оригинален Хамерикански :lol: сглобяван е във Франция, така че гаранция Франция :partyman:
iva6ki - специалист
В Практикер е на примоцийка до 21 август ако не си я гледал :wink:

п.с. понеже съм бързак не прочетох че вече си взел :roll:

Прикачен файл

111.jpg
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: