• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
dolli написа:
откъде да я намеря тая пластмаса?
От никъде. Или от друга такава косачка ама надали. На тези боклуци това им е проблем. Не са и направени да се ремонтират двигателите. А тая пластмаса се прецаква като блокира лагера - превърта в пластмасовото легло. Виж как се справят руснаците с тези недоразумения:
http://therepair.ru/topic/1898-gazonoko ... -rotak-32/
Не забравяй да смениш и ДВАТА лагера с нови.
:partyman:
dolli - специалист
М-да :evil: оказа се, че наистина не може да се закупи отделно четкодържателя. Лагерът вече е сменен, моторчето е живо, но заради остърганата пластмаса нищо не става. На господата от "Ремонтен сервиз БОШ - София" с чиста съвест мога да им кажа да вървят на *****. Телефоните, които са дадени в сайта не работят, а от продуктовия каталог с рез. части се осведомих, че мога да си закупя нов двигател за скромната сума от 135 лв. :shock: заради пластмасова капачка, която струва не повече от 10 лв.
Не знам как е с тия "реномирани марки" по другите държави, но тук нещо яко им куца. Пролетта си скъсах нервичките с тулупите от сервиза на "Гардена" - няма такъв непукизъм и дебилщина по отношение на клиента, казвам ви. Същото и с Бош - тия са още по-добре - изобщо никакъв човешки контакт с тях.
Както и да е ... ще мисля нещо да го побългарявам, с тая епоксидна смола, дето я дават руснаците, ми се струва, че няма да стане, по-скоро някаква текстолитова втулка или семеринг да му напъхам, като предварително доопиля каквото е останало от пластмасовите зъби :?
Хидразине, няма как да сменя и долния лагер - той направо си е отлят в пластмасата :-D - умно и вечно. Като закове и той - направо на боклука. :wallbash:
hidrazin - майстор
Чети какво пишат руснаците:
Затем заливаем эпоксидной смолой кромку, которую срезали для удаления и установки подшипника, также восстанавливаем верхнюю крышку.
С епоксидна смола първо възстановява ръба който е махнат (намален, изпилен...) за да извадят долния лагер. После пак със смола заливат горния дето е превъртял. И да, вероятно ще стане с втулка. Ама си мисля че е добре да се залепи и тя заедно с лагера.
Смени и двата лагера.
:partyman:
lov - майстор
Разстъргваш и слагаш гумен маншон. Не знам как ги водят и не можах да намеря картинка но в доста от ръчните ел. инструменти се ползват масово. На мен сервиза на спарки ми е на 50 метра и до сега не се е случвало пичовете там да не изровят подходящ по размер.
iavor - специалист
Да си кажа и аз мъката с косачките : Имах ел.косачка 1000 W която ми служи 7 години.За това време бях сменил само един лагер,но преди седмица "се наработи".Оказа се,че още два лагера са заминали.До тук добре,колко му е два лагера ? Лошото е,че при направата никой не е мислил /а по-точно нарочно е мислел/,че тези лагери някога ще се наложи да се сменяват. Ролката за ремъка е набита така яко,че счупих една скоба и после правих друга за да извадя ролката и да стигна до лагера. С този лагер се справих,но другия е "мисия невъзможна". Накрая всичките пластмаси и прочие отидоха в боклука тъй като имах един мотор 0.6 КВ. 2980 об/мин. След еднодневно лудеене го приспособих и доволен почнах да кося,но уви,моторчето се оказа слабичко и разбираемо защо.
Накрая си взех нова моторна косачка и вчера я пробвах.Работи добре.Само е доста по-тежка от електрическата,но всяко нещо си има цената.

Прикачен файл

IMGP1345.jpg

Прикачен файл

IMGP1347.jpg

Прикачен файл

IMGP1346.jpg
juvesan - специалист
Ами това е масовият подход на новото време... счита се, че всичко трябва да издържи гаранцията и след това , отчитайки загубата на време и нерви е по-изгодно за всички ;) да си закупиш готов възел или нов уред... :vom: ... и не допира вече до квалитетна или техника ментак - идеята е същата навсякъде :)
iavor - специалист
Така си е,спор няма ! Само,че така се губят клиенти ! Лично аз след като видя каква е повредата и че вината не е в мен, не бих си взел пак от същата фирма /марка/ та ако ще да си взема и китайско изделие.
Същото беше с една пекарна Молинекс,мина гаранцията и изпуши. Е, не си взех Молинекс а си взех от друга марка, двойно по-евтина и даже съм по-доволен.
juvesan - специалист
Проблема е, че това мислене се налага като стандарт, а не че една фирма е решила да се прави на ..три и половина... На една наша водоструйка се спука някаква пластмасова част ( а самата машина има няма 5 часа работа) и от Керхер ( защото е такава, квалитетна :snakeman: ) се почна: ами тя май е била замръзвала някога, ама и да не е такива елементи не се предлагат за резервни части, защото не е от еди коя си серия нагоре... водата е там , в ъгъла, приятен ден и благодарим... и какво да очакваме от по неизвестните марки, когато големите и мощните в бранша се правят на... тъмнозелени мангусти ? :axe:
Сори за оффтопика :mrgreen:
iivanov - майстор
Поработих малко-много, попечелих малко-много и по повод износването на кордовата глава, реших да се поглезя с това.Главата е по-скъпа, но е пак наполовина на щиловия аналог.Предимството тук е ,че навиваш кордата, без да разглобяваш. Оттук следва и по малко износване на "закопчалките", което май е основния проблем на главите.Кордата се реди равномерно в шпулата, без усуквания, което води до по-малко заклинвания,късания и впоследствие ново пренавиване.Главата е универсална, с мъжки и женски захват и става з корди от 2,4 нагоре.

Прикачен файл

20140913_113451.jpg
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: