Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
batkoradko - специалист
Колеги, нищо не разбирам от цветенца /сега прохождам/, но ми се ще да си направя райска градина на вилата. Преди време имах проблеми с кучетата, които риеха около къщата, но този проблем го реших, като сложих паркинг елементи около нея. В последствие засадих във всяка дупка луковици на лалета, зюмбюли, нарциси и рози. Получи се чудна гледка. В момента съм в размисъл, как да насадя в същите дупки други цветя, когато прецъфтят тези. По възможност многогодишни. Питането ми е - коренчетата на новите, дали няма да прецакат грудките на другите и обратно. В същност вече съм направил расад на Алисиум, Кореопис, Мак ориенталски, Далия, Циния /Ангустифолия и Елеганс/, Астри, Карамфил шабо, Хризантема и Космос. Моля Ви дайте акъл и ценни съвети - евентуално и за други растения. Предварително благодаря. :rolleyes: :?
rositodor - специалист
Не съм по цветята но знам че лалетата като прецъфтят :finga: ....абе на другата година пак имаш лалета,без да ги засаждаш отново...
batkoradko - специалист
Не става въпрос за лалетата. Те ще изникнат. Въпросът е, през останалото време да има цветя и те да не прецакат лалетата. :rolleyes:
Svetoslavoff1 - майстор
Ами сложи и от тн "парички" - има разни цветове и са красиви и непретенциозни.
Elinka - специалист
При лалетата нищо не може да се сложи. Ще изгният луковиците от поливане през лятото! По принцип луковиците на лалетата се вадят през юни, оставят се на сянка да изсъхнат и есента се засаждат отново. Не се вадят нарцисите и зюмбюлите.
Всичко, от което сте направили разсад са едногодишни цветя. Щом е вила и няма да имате възможност да поливате често през лятото търсете устойчиви на засушаване многогодишни цветя - ехинацеии , рудбекии , кампанули punctata, монарда, пенстемон, ахилеи, примула Виали, еригерон, мащерка, декоративни чубрици / които стават и за подправка, т.е 2 в 1 /. За дупките в паркинг елементите ще бъде подходящо Acaeana microphylla.
http://gardenrose.unas.bg/spl/750874/Mn ... 014-godina
Не ви казвам да ги купите от нас :), но поне може да прочете информация за растенията.

Тема "Расаждане на цветя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: