Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
alsted - майстор
NatalyTake написа:
Някой спомена, че на правите участъци е лепил наилона с ютия, а с ъглите как сте се справили.
Какви прави участъци :? Това за теб прави участъци ли са или ъгли?
Прикачен файл:
лепене.JPG

При мен конструктивно решенито е малко особено ... ще споделя при заявен интерес.
Най-лесния и сигурен вариант е с известен пререзход на найлон и едно "класическо опаковане", със засукване, без рязане. Грубо казано хвърлен отгоре ... Как се решава обаче влизане, проветряване ... :?
hidrazin - майстор
alsted написа:
... ще споделя при заявен интерес.
Очакваме с интерес!
:partyman:
alsted - майстор
Малко се съмнявам, че точно теб те интересува много живо моята направа :wink: Да видим ...
Мисля, че го бях писал някъде - разглобяем е, като палатка. Идеята е да може да се мести за смяна на реколтите ... Отделно прибирането на найлона, когато вече не е необходим, мисля, че ще удължи живота му. В известен смисъл пречи ... Оказа, че където съм го сложил тази година, доста време е в сянка.
Предната и горната част съм предвидил да се откриват като се навива найлона нагоре. Щеше ми се като се затопли времето да мога да ги открия да ги грее слънцето директно. Струва ми се, че това има отношение към вкусовите им качества? В същото време бързичко може да се завие при необходимост.
Относно самата конструкция - съвсем малко фантазия стига относно сглобяването, но бих могъл да покажа снимки на моите ако някой иска.
Найлона го лепих на място. Като оставих малко по-широки ръкави за да може после да се вадят носещите тръби (по-скоро заради "ушите" за сглобяване). Ако е нужно ще снимам и това, но в момента не разполагам с никакво време, а и постоянно съм в движение ...
При конкретни въпроси ще отговарям конкретно с удоволствие!
hidrazin - майстор
Конкретен въпрос. Защо ми се струва че на снимката горе, в ляво, парника изглежда с хоризонтален покрив?
:partyman:
hidrazin - майстор
Гледам пишеш че нямаш големи проблеми с дъжд, след като си опънал тези телове. Ще имаш обаче big trouble in little china при една подходяща градушка.
:partyman:
sasho 28 - специалист
Прикачен файл:
IMG_20141113_145851.jpg
Още един "конкретен" въпрос :) .Ако покрива ми е едноскатен и с прозрачни поликарбонатни плоскости/т.е. няма да се свалят/,дали е проблем,че лятото зеленчуците никога няма да са огрявани от директно слънце :? Линиите със жълто още не са готови.
ivanovbg - майстор
Няма страшно, даже лятото се засенчват с мрежа или се пръска с вар отгоре оранжериите да не ги хваща растенията слънчев пригор.

По скоро ще е проблема с градушките. Една добра градушка и целия поликарбонат става на дупки. Нещо напоследък не са рядкост :evil: Едва ли ще сложиш някой здрав и дебел защото ще си платиш зеленчуците за десетилетия напред :?: Отгоре по скоро найлон, а отстрани с поликарбонат е по удачно. Макар че цената на квадрат си е доста солена и на тънкия.

:partyman:
sasho 28 - специалист
Шест лева квадрата четири милиметровия.За градушката сигурен ли си?

Тема "Парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: