Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mitron - специалист
Здравейте колеги правя си сглобяем парник с метални профили който ще е с размери 2.50м ширина на 8м или 12м дължина и 2м висок ето и снимка как съм го започнал
Прикачен файл:
18052014397.jpg
.Искам да го облека с дебел найлон,но нямам още ясна идея как точно да хвана найлона към конструкцията и очевидно ще трябва по някакъв начин да го снаждам.Моля за някакви идеи как точно да стане това и откъде да купя по евтин найлон в София благодаря
alsted - майстор
Аз лепих найлона с ютия. До сега нямам никакви проблеми. Ако ти допадне идеята - ще ти обясня по-подробно ако трябва. Ти този парник за догодина вероятно ... ?
mitron - специалист
По принцип мисля да е за тази щото още не сме насадили нито домати нито краставици защото е студено сутринта беше 2 градуса стъргах лед от прозореца на колата вилата е посока Самоков и май ако го изложа навън рискувам да ми умре расада
Stefan_62 - майстор
Няма нужда да снаждаш найлона, продават найлон в голям диапазон на ширина и дължина колкото ти трябва. Разгледай във форума има доста написано за оранжерии те и от къде да се снабдиш с що годе евтин найлон. Аз ползвам на "Асенова крепост" /зеленият/ и съм доволен отнего.
atanasov2004 - специалист
Чудесен замисъл за парника. Колега парника се ползва и за късно производство...когато падат слани. :) Успех!
mitron - специалист
Здравейте колеги вече съм официално с парник от 4 дена и много се радвам ето малко снимки някой не са много добри защото го снимах малко късно след покриването му.
Прикачен файл:
01062014407.jpg
Прикачен файл:
01062014408.jpg
Прикачен файл:
01062014410.jpg
Прикачен файл:
01062014411.jpg
Прикачен файл:
01062014413.jpg
alsted - майстор
Би ли споделил като краен разход какви пари ти излезе (цялостна разбивка на материали и цени)?
pipilica - майстор
Браво за парника, но защо си пропуснал да туриш било от желязо. И тия телове по-добре е да са през билото щото така има вероятност да ти прави кореми с вода при по-силен дъжд, е утре ще снимам да видиш при мен кво стана.
igt - специалист
Много добре се е получило.
Що се отнася до забележката за "кореми" при дъжд, то считам, че наклона му е добър и няма да се стигне до там.
Сподели колко ти излезе?
mitron - специалист
Здравейте като материал съм използвал квадратен и правоъгълен профил(50х50;50х30;30х30;20х30 тел черна 2,5мм дебела болтове М12х80дълги)това е за конструкцията цена около 350лв. Найлон,мрежа за засенчване на 30% и лента за укрепване ги взех от една фирма от Русе ''Анни-пласт''цена 220лв. с доставката http://anniplast.com/ и другото е работа с електрожена.Много излишна заигравка да сложа и желязно било а и аз искам парника да ми е разглобяем ако забелязвате направил съм го на секции за да мога да го места защото това не му е правилното място.Найлона добре е легнал и добре се е опънал отгоре няма опасност от кореми гарантирам имам голям наклон няма как да се задържи толкова вода че да се огъне найлона

Тема "Парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: