Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fbr - майстор
Няколко ябълкови дървета са пробити от някакъв червей ли е, дървояд ли е, но ствола на дървото е пробито надлъжно. Опитах се да разрежа кората по дължина на отвора, където има много опилки, но отвора продължава навътре, и отива към средата на дървото. Пъхам една дълга отвертка, влиза около 20-25 сантиметра, но дали стига до края на отвора, или поради промяна на посоката на дупката не може да продължи нататък, но не забелязах да има на края И, следи от части на насекомо или червей. Как се процедира в такива случай, че са ми нападнати, едни от най-хубавите дървета, а все още са млади, и не са дали сериозен плод все още..
Johny - майстор
Не му помня името, но е голям вредител. Преди няколко години такава гадина ми изгриза ствола на една млада ябълка/все едно, че беше простреляна с куршум/ и забави растежа и с 2-3 години, защото се пречупи.
Миналата година беше направило дупка в една друга ябълка, но видях навреме и реших въпроса с Raid. Понеже дупката е дълбока, след като напръскаш, замажи с нещо отвора, за да не може да диша.
lov - майстор
Аз пък с една медна тел успях да я набарам гадината. После за 1 година дупката си зарастна. Но това с инсектицида става също но важното е наистина да се замаже за да могат парите да остават вътре и да го уморят.
wpw - специалист
В кръга на шегата: пробвай с кълвач.


Аз предлагам пръскане (обливане) със силен инсектецид (например Аикън) по ствола и впръскване със спринцовка на разтвор във видимите дупки (без листната маса) и да се нядявам, че ще истровим гадинките.

Тема "Червй в ствола на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: