Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Закупих си дворно място.
Мястото отредено за зеленчукова градина е 200 кв.м. Предшественик - лозе 20 годишно. извадих лозето и посадих зеленчуци, но въобще не се развиват нормално. При разговори със съседи се оказа че лозето въобще не е торено. Тази година ще карам така.
Въпроса ми е: С какво да наторя за да имам нормална зеленчукова градина за догодина?
п.п. Имам друго лозе 350 кв.м.
Предварително благодаря на даващите съвети.
ivanovbg - майстор
Есента прекопай мястото с тон, тон и половина полуразложен оборски тор. Сега ги подхрани с листен тор примерно кристалон или подобен 2 грама на литър вода, общо да направиш 10 литра и напръскай всички зеленчуци. Прави това през 3-4 седмици. Може и през 2 ако ти се яде тор.

:partyman:
Johny - майстор
Амониева селитра 10-15кг/дка или 2-3 кг. за твоят случай. Задължително полей след това. До една седмица ще имаш забележим резултат. Листното торене предложено от колегата също е добро решение, но ми се струва по-малко ефективно.
Ето ти и за домашно: :)
http://gradinar.net/519-Torene-na-zelenchukovi-kulturi
докера - специалист
За засятите вече зеленчуци можеш да ползваш птича тор / за предпочитане от дворни птици , а не гълъбова , защото тя много мирише :wink: , не че и кокошата е парфюм , но е сравнително по- поносима / . Сигурно имаш съседи , които гледат кокошки , пуйки и т.н. и ще ти дадат да им изметеш двора :wink:
С нея обаче трябва да се внимава , защото е много силна и при неправилна употреба направо изгаря растенията !
Процедира се така - в кофа или бидонче се слага до половината птича тор , залива се със същото количество вода и се оставя да ферментира ,като се разбърква отвреме навреме, за предпочитане някъде на страни , защото ще се поразмирише . Когато се поуспокои ферментацията / след около седмица - две или по-кратко , според температурите.../ , разбъркваш и в кофа разреждаш тор с вода в съотношение около 1-10 .
С този разтвор поливаш от корен на корен , като на всеки наливаш по около литър.
Така процедираме у дома от много години и след такова торене растенията направо подлудяват .

Тема "Зеленчукова градина - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: