• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mbongwe - помощник
Дойде време и аз да спра да се крия и да отворя една тема :)
Имам една 2-годишна слива Анджелино, която миналата година си беше добре, а сега прилича на ето това (вж. снимките)
Преди това на същото имаше круша, която свърши по подобен начин - нещо, което аз аматьорски определих като огнен пригор. Сега се надявам на по-компетентно мнение :)
Прикачен файл:
P6080064.JPG
Прикачен файл:
P6080063.JPG Слива Анджелино
igt - специалист
На комшията черешата /доста по голяма от твоята слива/ е в същото положение. Засадена е на място, където била зарината ямата на стара външна тоалетна.
КИМИ - специалист
igt написа:
Засадена е на място, където била зарината ямата на стара външна тоалетна.
:lol: :lol: :lol:
DeyanS - специалист
Моят съвет е да отидеш в някоя агроаптека, където работи агроном, дори ако имаш възможност носи снимката, но е хубаво да се знае длаи цялото дърво е така или отделни клони. На мен две години поред млада праскова така ми правеше и се оказа някакво заболяване, на което не му помня името, но добре че дръвчето се оказа кораво и на всеки умиращ клон с листа пускаше нови и оцеля. Други три нямаха същия успех. Препарата, който ми даде агронома обаче ми каза, че е за праскови, ябълки и круши, а на листовката пишеше даже за мана по зеленчуците и с остатъка напръсках и тях и сякаш добре им дойде покрай дъждовете.
EDI - майстор
Дал ти е СКОР вероятно.За накъдряне, мана и струпясване помага, ама това като го гледам на снимката е нещо друго.Направо скъсай листа и ги покажи да ги видят.Ако е пригор, направо махай дървото, поне от снимките не се вижда какво може да се спаси.
VLADO66 - майстор
Дървото си е отишло и причината е в почвата щом наоколо се зеленее.Възможно е и отдолу да има гад като тази http://bg.oxypedia.net/wiki/%D0%9C%D0%B ... 1%8F%D0%B4 която да яде корените
mbongwe - помощник
Мерси за идеите. Цялото дърво е, ще питам в селския магазин, макар че не очаквам да разбират много.
Майтапите се вие за външен кенеф, обаче някъде наблизо отдолу минава стара тръба от съседски такъв. Уж не се ползва сега, ама на село човек никога не може да е сигурен #-o
ZMeyGorianin - майстор
mbongwe написа:
Майтапите се вие за външен кенеф, обаче някъде наблизо отдолу минава стара тръба от съседски такъв. Уж не се ползва сега, ама на село човек никога не може да е сигурен #-o
Значи дървото е "преторено" :lol:
VLADO66 - майстор
Стара тръба ако е,е възможно за изпуска биогаз.Виж наоколо дали е изсъхнала тревата.
iivanov - майстор
Нещо на корените е.Преди два сезона на мен ми загина така една слива.Беше внезапно, като попарена беше.Дръвчето го пиши бегало.Изкорени го, като опиташ да извадиш всички корени,а мястото полей с топсин. Есента засей нещо и не забравяй пръсканията.
  • 1
  • 2

Тема "Какво ѝ е на тая слива?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: