Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Искам да подсиля малко доматите с комплексен тор NPK, но не мога да сметна какво количество да сложа примерно за литър вода или на корен домати.Разходните норми се дават в кг. на декар(60-70кг/дка)Имам 50корена в десетина вади и ги поливам капково с около 200 л вода на поливане.Но при тия системни дъждове не съм ги поливал от доста време.
kuger - майстор
Този тор не се ли използваше за основно подхранване при есенна обработка на почвата?
Сега само селитра или листна тор.
iivanov - майстор
kuger написа:
... или листна тор.
В повечето случаи и тя си е NPK.Например кристалоните на yara mila.Само че в различните фази на растеж се ползват с различен състав.
hidrazin - майстор
И в повечето случаи това дето се продава за NPK е пълен ташак и измама. Просто оцветени гранули..
:partyman:
atanasov2004 - специалист
Имаш два варианта. Комбиниран разтворим тор/сини кристали/ в съотношение 20-20-20 гръцки, Проплант, насипно го продават 4,20лв килограм. Става и листно и за подхранване с капково в доза 4г/1л. Смяташ за 100л - 400грама примерно. И втори вариант - вземаш от някой който гледа животни-овце,кози,крави пресен/1седмица/ тор, една кофа.
Като го накисваш в съотношение -1:10, една кофа тор-десет части вода във старо бидонче, казан и т.н. която се оставя да ферментира 10 дни/мирише гадно/ и после от тази течност пак разреждаш 1:10 и поливаш по вадите....
Първи вариант предимството е капковото, втория не ползваш химия за зеленчука и става по вкусен :-D , но внимаваш
да не прекалиш с азота...Аз лично ползвам втория вариант и съм доволен :-D
atanasov2004 - специалист
Забравих можеш да ползваш и концентрат от червен калифорнийски червей,като го поръчаш по интернет.
hidrazin - майстор
В това дъждовно време е много подходящо използването на карбамид. Действа бързо и не се отмива от почвата (не се губи азотът). Става за внасяне като разтвор - чрез поливане или капково, както и за листно подхранване.
:partyman:

Тема "Торове NPK?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: