Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
@pipilica
Под номер имах в предвид, че не казваш Болгар или Тракия. Съдейки по мотичките трябва да е Тракия.
За да се намалят оборотите на колелата - продаваха голямо ремъчно колело, което се монтира на редуктора.Сваля се ремъка за фрезата,монтита се в/у по-малкия диаметър шайба и с 3 болта М6 се захваща към нея.Ремъка е 1550 х17. Моята шайба съм си я изработил по взети размери от магазина и лята шайба с подходящ диамтър и дебелина, после струг и фреза. Съвсем спокойно се ходи след машината при оране или работа с култиватор.
2 тежести по 20 кг на полуоските и 1 централна 22 кг отпред.
Трябва и аз да кача снимки на колелото и металните колела.
koveslav - майстор
Той си има голямо колело,вижте снимката.Има си и съответен канал на ремъчната шайба на мотора,но май точно него е заел с ремъка на генератора.Трябва му само по-голям ремък и пренастройка на обтягащата ролка.Между другото,към колегата с фаровете-разпространения тракторен безчетков генератор,който е оригинал и на МТЗ и на Т40 и на Т25 работи перфектно без акумулатор.Ограничава си много коректно напрежението и можеш да си светиш наволя.Разтоварвал съм от вагони по 80 трактора на вечер и ги палех още при спускане от рампата,по наклона.Акумулаторите им бяха сухи,а масата от тях откачена.Идваха си всички светлини още щом развърти мотора и ги карах но ход през ноща по булевардите до склада.Ако си намериш отнякъде тракторен алтернатор,даже и стойката може да ти отговори и няма да ти трябва акумулатора.
kr1100 - майстор
@koveslav - колецето му е щатното от фрезата с ремък 1250 мм и е за малки метални колела около 25 см в диаметър. С тях когато влезе в бразда машината се наклонява силно .Първите Тракии бяха с такива колелца. По-късно при Болгарите металните колела вече са с диаметър грубо 45-50 см /мога да измеря точно колко е/. С тези големи колела или както го съветват за джанти с тази ремъчна шайба пада голяма търчане след машината.Затова и се налага да се постави голямото ремъчно колело с диаметър около 40 см.
:-D Минах по пътя с търчането след машината и бързо си направих голямо рем.колело.
pipilica - майстор
Вчера намерих едни колела със шипове обаче са леки, от 4-5 мм ламарина са. Но все ще измисля нещо по въпроса с теглото, притеснява ме да не се огънат шиповете от напъна в почвата. Диаметъра без шиповете е 400 шиповете са по 60 мм май са достатъчни.

Прикачен файл

P1010014.JPG

Прикачен файл

P1010013.JPG
kr1100 - майстор
Според мен ще се окопават/затъват/. Щтните колела имат заварена шина поне 60 мм широка и на нея са заварени шиповете.
nikolson - майстор
Ами те са като чапраз извити, тъй че площта си я имат.

Тема "Какъв мотор да взема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: