Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Ааа, фаровете са брутални! Стиви може да копира, за червения китайски дракон. :-D
pipilica - майстор
Щото не понасям жега а и съм нощна птица предпочитам вечер по хлад. В момента са 28°С на сянка, как се копа у прахоляка, но след 20:00 като се позахлади вече е друго нещо.
pipilica - майстор
Акумулатора е един стар 55А/ч от колата и е само да работи генератора, колкото да тръгне възбуждането.
kr1100 - майстор
@pipilica
Не с този номер . Модифициран МБ 5. Или Тракия. Редуктора издава :-D направени здрави като МТЛБ
С новия двигател заден ход имаш ли ? Питам защото и коя двигател е набор на бившия твой. 1992г.е
pipilica - майстор
Кой номер, нещо не схващам. Не заден ход няма откакто я купих, махнах ролката и ремъка, и сега няма щото не ми трябва. Сега съм махнал половината мотички да влиза в редовете, разстоянието между дисковете е 53 сантиметра и на снимка 1010031 се вижда че има и две мотички и на дисковете, старите предни от колата. Абе много добре стана тая модификация. Мисля да сложа една паразитна ролка и да намаля още оборотите на осите и вместо мотички да сложа едни метални колела с яки шипове и да отварям бразди или да загърлям царевицата или доматите, ама е още не съм го доизмислил точно.
Илчо Илиев - майстор
За метални колела с шипове може да си направиш от джанти и парчета винкел, Иво,а и аз бяхме качвали снимки, с тях и браздира загърлих картофите и става добре,а за оборотите, ако можеш сменяй когато трябва, само шайбата на редуктора...
Вчера пробвах да вадя картофи с картофовадача и по-големите метални колела.....
Не ,че не става изобщо,но не си струва ..
Едно,че при този диаметър на колелата има голямо бягане,но пак,че са теснички(8-10 см),и боксуваше яко,иначе може би щеше да гасне или да скъса нещо...
Вадача идеално реже картофите и то все най-големите, набира доста пръст и докато извадим един ред ...беше голямо тикане и дърпане...
От друга страна, при това боксуване фрезата ''бяга'' странично и излиза от реда, та след голямото вадене, трябваше целия ред на ново да се проверява с мотиката, и в крайна сметка ...по-лесно и бързо ще стане с мотиката...
iivanov - майстор
Тегло, Илчо, тегло му е майката! Я увеси 40 кила и пак ще говорим. :partyman: А като реда ти е гърлен и да скача, няма къде да отиде.
koveslav - майстор
Имате един недостатък на металните колела-грайфера ви не е тип тракторен или рибена кост,както му казват няки.Първо няма да бяга странично машината,защото ъгловия грайфер се самонасочва напред и второ се самозачиства,изхвърля странично нестабилния грунд,а не го натрупва под колелото,като правия и буксуването е значително по-малко.Естествено,с тежести ефекта е още по-добър.Най-ефективни са тежести ниско долу-в самите колела.Един приятел си направи бетонни такива,с яка армировка и предварително заложени болтове за монтаж и демонтаж.
Илчо Илиев - майстор
iivanov написа:
Тегло, Илчо, тегло му е майката! Я увеси 40 кила и пак ще говорим. :partyman: А като реда ти е гърлен и да скача, няма къде да отиде.
Приятелю, малкия се беше отпуснал отпред на фрезата,на ''дръжките'',а той има-няма 75-80кила....
Според мен проблема е основно от оборотите на колелата-


Изображение

голям е диаметъра и ако имаха добро сцепление, гаранция щеше да стане някоя беля, иначе аз пак ще пробвам, но ще сложа другите колела-

Изображение
но пък дето казваш ще опира редуктора в тира....абе има още доста картофи, има за проба,но накрая ще ги одърпаме както си знаем....с вилата...
Другия вариант е да закарам другия трактор, там тези проблеми ги няма...и тежестта я има и височината и скоростта,само дето трябва на самоход да го закарам,а пущината гори като змей....
Мисля след 2-3 г да преместя плантацията тук в града, имам почти 2 дка ясак,но сега е с люцерна, като я разваля, ще сея тук картофи и ще ги обработвам с големия трактор....
Просто исках да кажа резултата от опитите ми...

Тема "Какъв мотор да взема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: