• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
atanasov2004 - специалист
Здравейте! Колеги обърнете внимани на моторната пръскачка-ЧИФАРЕЛИ! Има много повече мощност и възможности с турбина и за високо пръскане до 17метра :shock: Има мощна турбина и куп други неща, с джойстик и т.н...Цената е
850-880лв, доста под посочените от вас цени. За мен това е професионална италианска пръскачка.Бих предпочел нея, впрочем събирам пари са таква...след като видях един приятел как напръска 1 декар пипер за 4 минути :shock:
Уникална машина! Поздрави!
iivanov - майстор
Гледах ги на сайта на мтд.В сервиза им за "добро утро" ти искат 18 лв. :-D
vrangelov - специалист
А сега де! Ако не си се сетил, аз бих ти препоръчал щилската пръскачка. Въобще не твърдя, че олео мак и чифарели са лоши, но за мен те са компромис. Обикновено са с 150-200 лв. по-евтини от щил, но и тогава щях да ти препоръчам щилката.
Stefan_62 - майстор
Дааааа, явно в понеделник ще е хвърля чоп :? , коя от двете да поръчам.
atanasov2004 написа:
след като видях един приятел как напръска 1 декар пипер за 4 минути :shock: Уникална машина!
Вярно, че и "Чифарелито" са добри въпреки, че от две фирми ми казаха, че са китайска сглобка. За "Щила" разбрах, че ги сглобяват в Бразилия, а "Олеото" специално пръскачките им ги правят в Италия. Според мен всяка една по-мощна пръскачка би напръскала един декар пипер за това време, то реално пипера само го ръсиш отгоре и при струя 10-15м. в хоризонтал е нормално да покриваш голяма площ.
Тани - модератор
Когато става въпрос за гранули се има предвид гранулирани торове и семена в сух вид!
Stefan_62 - майстор
Тани написа:
Когато става въпрос за гранули се има предвид гранулирани торове и семена в сух вид!
И аз имах това впредвид /амониева селитра, комбиниран тор и т.н./, а колкото до семена на да ли ще сея с нея. Ако става за тези видове тор идеално, но ще попитам във фирмата.
pipilica - майстор
atanasov2004 написа:
Здравейте! Колеги обърнете внимани на моторната пръскачка-ЧИФАРЕЛИ! Има много повече мощност и възможности с турбина и за високо пръскане до 17метра :shock: Има мощна турбина и куп други неща, с джойстик и т.н...Цената е
850-880лв, доста под посочените от вас цени. За мен това е професионална италианска пръскачка.Бих предпочел нея, впрочем събирам пари са таква...след като видях един приятел как напръска 1 декар пипер за 4 минути :shock:
Уникална машина! Поздрави!
Да машината е добра но колко хора си гледат един декар пипер плюс няколко други култури от по декар.
Тъста работи професионално земеделие и трета година ползва едно китайско менте и още работи, малко повечко масълце в бензина и пее по нивите.
Дали е важно декара дали ще го напръскаш за 4 или 14 минути ако имаш за пръскане само него. Пък и колко пъти в годината се ползва тая пръскачка.
Да спор няма има супер машини но струва ли си да се набиват пари за нещо което рядко се ползва.
Квото и да избереш дано ти служи дълго и вярно.
Stefan_62 - майстор
pipilica написа:
Да спор няма има супер машини но струва ли си да се набиват пари за нещо което рядко се ползва.
Виж сега не е въпроса дали машината е супер или не, и марковите и китайчетата вършат една и съща работа. Въпросът е колко време ще те изкара без да береш ядове и да ходиш по сервизи. Гаранция няма за никоя машина , ако не се грижиш за нея, но винаги евтиното излиза по-скъпо.
Англичаните имат една приказка за нас " Вие сте евтини на брашното, но скъпи на триците", така че когато купуваш машина дай малко по-вече средства, но си купи качество, не всеки ден се купува техника даже и да я използваш 5-6 пъти годината. :drinkers:
iivanov - майстор
За личното стопанство виждам смисъл, ако имаш дървета и/или лозенце.А относно това марка или китайка-има ли възможност-марка.Ей на,lov има проблеми с вдигането, трябвало му приспособления за задържането на високо. :-D
Тани - модератор
Ти се шегуваш, но наистина е необходимо място, на което да поставиш пръскачката, за да си я качиш на гърба, ако си сам! Няма значение дали е маркова!
Избора маркова/китайска се обуславя от сумарното време за пръскане на годишна база. За повече часове, марковата е по-рентабилна. За един час или два, дори китайската няма да е рентабилна. Няма правилен и еднозначен отговор. Трябва да се подходи индивидуално.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съвет за моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: