• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Не съм работил с такава машина, но мисля, че при нея проблема с оливането го няма.Капката при тях е доста по малка и от на най-качествения разпръсквач на обикновена гръбна.Освен това там излишното го отвява.
Stefan_62 - майстор
Въпросът е Иво дали с пръскачка на която и дават 10м. вертикално пръскане е нужно да се слага допълнителна помпа за да се пръскат дървета високи 4-5м. Примерно на Олеото, както знаеш помпата се закупува допълнително, а и други аксесоари. При поръчката ще си поръчам и един двоен разпръсквач за лозето, но дали да взимам и помпа, че и на тях са им соленички парите за една пластмаса :lol: Но най вероятно първо ще изпробвам колко и как пръска без тази помпа, а след това ако се наложи ще поръчвам.
vrangelov - специалист
Stefan_62 написа:
Като чета из нека гледам, че преобладават мнения, че е добре моторната пръскачка да е с нагнетателна помпа, че да може да пръска и на 90 градуса и по възможност струята да достига 10-15м./вертикално и хоризонтално/
Здравей,

Помпата не е задължителна. За да пръска нагоре, от турбината се взема въздух, който повишава налягането в резервоара за работния разтвор и по този начин той излиза под налягане.
При тези на самотек (китайски) налягането в резервоара на РР не е еднакво, което води до различен дебит на РР при различен наклон на тръбата за пръскане. Определящ обаче е не наклонът, а разликата във височината на най- високата част на РР (водното огледало) и точката на полуверизиране на разтвора. С други думи, като края на шлауха (най-крайната част на тръбата) е по високо от РР(а той варира) спира да пръска и колкото по ниско го държиш, толкова повече пръска, а никой не иска различен дебит, нали...
При "марковите" вентилаторът определя налягането на р-ра, а не водният стълб.

Помпа също може да се сложи, но тя е за друго.

Поздрави!
iivanov - майстор
Стефане, а видя ли на щила, колко струва тази пластмаса? :-D
Не знам, вземи първо само машината и пробвай.Доколкото разбирам принципа им, въздушната струя засмуква препарата, като при карбураторите, но така се губи тяга.Тази пластмаса май впръсква препарат в струята. :?
Stefan_62 - майстор
vrangelov написа:
Помпа също може да се сложи, но тя е за друго.
Здравей и благодаря за консулта. При тази пръскачка на която съм се спрял за помпата която продават допълнително пише, че увеличава с 20% обхвата на струята, тоест без нея обхвата на струята го дават 10/12 м., а с нея 12/14 м. хоризонтал/вертикал.
http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=93
vrangelov - специалист
Може и да увеличава, но не значи, че без нея няма да пръска нагоре. Аз нямам помпа, но при мен я дават, като искам да слагам едни дюзи за ултра малообемно пръскане(за по-финни капчици). Също така разбърквала разтвора по време на пръскане и давала още по добро налягане (това за което ти пишеш).
kaishew - специалист
Здравейте колеги.Предлагам и моята идея работеща.Кег от каменица 50 литра,бутилка от фреон до 1.6 МРА,маркуч 12-15 метра и компресор от хладилник.Пълня бутилката до 1.2 МРА и с нея издухвам сместа. В случая листно подхранване на около 120 броя лешници.Цялата операция за около 3 часа без един килограм на гърба.

Прикачен файл

Picture 3673-1.jpg

Прикачен файл

Picture 3672-1.jpg
Stefan_62 - майстор
Добра идея, но количката на ръка ли я дърпаш и предполагам, че лешниците са ти в двора, че да взимаш ток за компресора. Като идея е добре, но само за дворно място.
Stefan_62 - майстор
vrangelov написа:
Може и да увеличава, но не значи, че без нея няма да пръска нагоре. Аз нямам помпа, но при мен я дават, като искам да слагам едни дюзи за ултра малообемно пръскане(за по-финни капчици). Също така разбърквала разтвора по време на пръскане и давала още по добро налягане (това за което ти пишеш).
А твоята каква марка е и модел?
vrangelov - специалист
Моята е Stihl SR 420. Вече е на 5 или 6 години, не си спомням точно 2008 или 2009 я купих. За съжаление помпата за нея в комплект с дюзите беше над 150 лева и не се престраших да ги купя. Тогава предлагането не беше толкова голямо, като сега. Като алтернатива си бях оставил Solo не си спомням номера, но не стигнах до нея да я видя :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Съвет за моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: