Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Георги Иванов(алцек) - специалист
Знам кой е ,но е човек на Бат Бойко,уж чистеше каналите ,а режеше само орехи и акация.И всичките клони пак в каналите,ебати почистването.Същия мангал извади и тръбите от напоителните системи от нивите.Уж имаше разследване и накрая нищо.
novgradski - специалист
(Исках да цитирам kuger ама не се получи)
Сега съм под дилема, имам стар орех на межда между комшиите и мен. Ореха и кастрен на времето според това, на къде са расли клоните. Под него баща ми /мир на праха му/ е сял орехче в моя имот, да няма дрязги. Ами, как да махна стария? Имам снимки на стария, ще поствам, като ги намеря.[/quote]

И при нас на село имахме орех край оградата и комшията искаше да го махнем.Засяхме нов около 4-5м навътре.После поизрязахме клоните които висяха към неговия имот.След 2-3 год поизрязахме клони и от останалата част .Новото орехче растеше,а като започна да дава плод дядо ми обели един пръстен от кората на стария орех.След това го изрязахме и потърсихме изкупвачи ...та дойдоха чак от Велинград. Най-трудното бе да изтърколим материала до улицата за да се натовари с мотокара. След няколко години комшията почина и друг купи имота,който каза че орех няма да му пречи.Засадихме пак до оградата и "старата песен -на нов глас" ...вече е на 10-тина години.
kalin72 - майстор
алцек написа:
Знам кой е ,но е човек на Бат Бойко,уж чистеше каналите ,а режеше само орехи и акация.И всичките клони пак в каналите,ебати почистването.Същия мангал извади и тръбите от напоителните системи от нивите.Уж имаше разследване и накрая нищо.
Що не го намерят в канала удавен? Толкова е просто...на зъл пръч зъл прът. Като няма закони и никой не спазва тези, дето ги има, крайно време е хората да вземем в свои ръце правосъдието. Къде криво, къде право, но ще е по-добро от сега насаденото ни.
Баси, не е хубаво така да се говори, ама докъде се докарахме ние българите...
nikolson - майстор
Бойко-Мойко, един камък на джама на някой трактор, багер. Манговци бол, поне да има полза от тях. Знаеш ли колко наглед безобидни мръсотии могат да се измислят... Да не споделям, че...
stiv1961 - майстор
Приятел ми даде два ореха
Прикачен файл:
230920142555.jpg
някой пробвал ли е директно засаждане в почвата?
Казаха ми, че черупката се разпробива на няколко места, засажда се( но на каква дълбочина :? ), забива се колче и....... се чака да поникне. Не знам дали е вярно и не знам по кое време се прави тази процедура :?
hidrazin - майстор
Ако чакаш да поникнат телефони няма да стане. Или поне няма да са маркови. :shock:
Иначе по принцип не е необходимо никакво разпробиване. Миналата седмица гледах покрай нашата река - пълно е със саморасляци.
Дето реката ги носи паднали и си никнат. Тези дето сеят орехови масиви по разни програми пращат тъмнозелените да им вадят "посадъчен" материал от там. :? Е, не всички де.
По принцип не се слага много дълбоко - не повече от 10-тина сантиметра и иска влага за да поникне. И сега става. Влагата през зимата ще му помогне да покълне. Не се слага по един, а по няколко в гнездо - 3,4,5. Все един от тях ще покара. Добре е е да ги слагаш направо на местата където искаш да са. Ако не го преместиш първата година, после става много трудно.
:partyman:
stiv1961 - майстор
Благодарско и на двамата :) , хидра, сложих телефона само за сравнение на размера на орехите :lol:
hidrazin - майстор
stiv1961 написа:
... хидра, сложих телефона само за сравнение на размера на орехите
Аз пък мислех че ще отварях магазин за телефони. Щях да ти предложа да ашладисаш всеки клон с различен сорт телефони. За асортимент. :lol:
:partyman:
nikolson - майстор
Чувал съм от стари хора, че когато се разсажда фиданка от орех, човекът, който я разсажда, като стане ореха колкото врата му, умира. Затова стари хора с готовност искат да я засадят те.

П.П.
stiv1961 написа:
Благодарско и на двамата :) , хидра, сложих телефона само за сравнение на размера на орехите :lol:
Хората бивали три вида - добри, лоши и кодоши. Той не е лошо момче, ама и имане не е ... :)

Тема "Засаждане на орех." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: