• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pif4o - специалист
Здравейте колеги, имаме една селска къща в едно балканско село която от няколко години вече не се обитава целогодишно, още повече зимата, ходим лятото уикендите. Двора и е бая голям, за сега половината още го сеят нашите с картофи но другата половина така буренясва. Бащата си играе да го коси с косата, ама и тои на години вече, сега ще кажете ми хвани ти косата, е хвани ама аз още нямам нужните години и мерак да я хвана хахахаха. Та мисля да купя нещо с което да косим по лесно, даите предложение какво е наи подходящо за около 500 кв място, неравен терен, често има каманаци, тревата е наи различни сортове, не е много висока, щото все пак бащата я коси чат пат та стига до към 20-30 см. Дали тример ще ми върши работа? косачка не виждам как ще коси там, все пак не е раиграс и равно място.
inspo - майстор
Една от доста дискутираните напоследък теми, не я ли видя? viewtopic.php?f=29&t=46768
forski - специалист
Колко парички си прегласил колега, инъче в темата към която е дал линк inspo всичко вече е казано, на дълго и на широко :-D
pif4o - специалист
Ми колко, до 150 кинта. Темите ги попрегледах на тая тема, верно не съм ги чел подробно щото са бая, въпросната тема от линка на колегата я четох цялата но в краина сметка момчето се е спряло на моторна косачка и неразбрах електрическа дали би му вършила работа. На мен моторна не ми се ще нещо, не ми се занимава с поддържане и обслужване на още една машина. Чета че моторните имали и ножове за по яки бурени, такива ножове и сменяеми глави дали има и за електрическите или те са само с корда?
1000 вата, тва ми мяса сериозно какво ще кажете http://www.onlinemashini.bg/trimer-za-t ... -sm-/12889
п.п. този коментар ми е достатъчен :)
Достоинства:
Красивый и легкий
Недостатки:
Все остальное - недостатки. Красивая игрушка, которая не выполняет свои функации
Комментарий:
Сгорел на 7 минуте работы при покосе мягкой травы. Траву не косит, мнет. По звуку мощность на 200ватт. 1000 ватт там и близко нет.
Усещам сега как ще ми кажете, "видя ли вземи си моторна" :)
Ок, чакам предложения :)
lov - майстор
Елекрическата става да си чешеш само бордюрите или за не повече от 20-30 квадрата място. За метални дискове забрави. Не че няма и такива машини но са на цена много пъти над твоя бюджет. Взимай едно бензиново китайче за тези пари и пей сърце. И какво сложно има да потдържаш една такава машина. Бензин и масло в правилната пропорция и толкова.
Е добави и един защитен шлем щото си трябва за 10 -на кинта и дебели гащи и си в джаза :-D
Andri01 - майстор
Електрическа 1000Вт, с корда и твърд нож . Наличност в Baumax, цена-някъде към 120лв.
forski - специалист
Тази електрическа веялка, за терена който описваш според мен няма да ти свърши работа ... и аз бих ти казал да си търсиш бензинова но за 150лв. не мога да ти предложа нищо, освен някой китаец.
Но за него нека кажат колегите които го имат и работят с него, инъче подръжката с която не ти се занимава е елементарна, регулярно гресираш ъгловата глава и смесваш в правилното съотношение бензин с масло, туй то :)

опс - колегите са ме изпреварили със съветите ... :)

Другото за което бих те посъветвал, без значение какъв вид коса ще си купиш, е да си изчистиш терена който ще косиш! Отдели един ден и изчисти всички камъни, драки и издънки на поляната която смяташ да косиш, самото косене след това е много по-лесно и приятно, успех :)
pif4o - специалист
Е тука идва наи лошото :) няма как да го изчистя щото по голямата част е обрасла скала :) Значи, къщата е построена точно в подножието на склонче, което е от варовикови скали, разбираите тая обрасла трева е зад къщата, пред къщата двора е равен там има по малко за косене и може да се изчисти от камъни, има алеи, дувари, бордюри но покраи тях и с ръчната коса мога да го хвана. Но тревата която расте в задния двор до и над къщата, покраи нея всичко е каманак няма чистене, там ако е с моторна коса направо не знам как ще опазим диска. За това си мислех че там с корда ще е наи добре.
inspo - майстор
Значи ти трябва точно моторна коса с корда.
Имам електрически тример и с него наистина е мъка да се коси каквото и да е.
Както ти казаха подходящ е най-вече да чистиш тревата от плочника.
forski - специалист
Моторна + корда това ти е решението ... щом е такъв терена диск не ти върши работа, огледай се и за нещо втора ръка из продавалника :)
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за тример за трева." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: