Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Чираче - майстор
juvesan написа:
.ама за един лаик най-логичният път ( според мен ) е , да се хване питомното т.е . да се засади някоя гмо модифицирана пръчка, закупена от разсадник ...
Ето тук, за ГМО си в голяма грешка. За съжаление не си само ти. Прочети за вредите от Монсанто.
juvesan - специалист
Чираче написа:
juvesan написа:
.ама за един лаик най-логичният път ( според мен ) е , да се хване питомното т.е . да се засади някоя гмо модифицирана пръчка, закупена от разсадник ...
Ето тук, за ГМО си в голяма грешка. За съжаление не си само ти. Прочети за вредите от Монсанто.
Всъщност, не съм се изразил правилно какво точно имам на ум.. :^o В днешно време аз наричам ГМО всичко , що расте и се яде. Основанията ми са следните.... например доматите... аз добре си спомням какви сладки, вкусни домати бяха по времето на Соца :tonqe: А бе просто не може да се сравняват с всякаква гнусна гадост, появяваща се днес с името домат. Еми различно е. И питах един комшия, който навремето направи пари в София с продажба на домати и зарзават : Защо бре, затрихте тези старите вкусни хубави сортове, аман от печалбарство, нали вече не сте в бранша, да ги бяхте запазили за вас си поне... а човека каза: Ами пазихме ги, ама като са все от един вид се израждат с времето , а и ти ако имаш хубави през 100 метра има разни модерни сортове, дето не искат много работа а само химия и вода.. не можеш да кажеш кое как да се опрашва и ето .. всичко си отиде... Идеята: Сегашните пипнати "устойчиви " сортове на какво ли не аз наричам ГМО, а не че са буквално такива... :rock:
Извинявам се за лиричното отклонение :roll:

Тема "Лоза - има ли шанс да се превърне в асма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: