Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Оооо... Кметовете прекрасно ги знаят тези закони и наредби. Бъди сигурен. Пък и от край време орехите са били защитен вид. Не е нещо ново.
ЗАКОН ЗА ОПАЗВАНЕ НА СЕЛСКОСТОПАНСКОТО ИМУЩЕСТВО си е в сила още от 1974-та година. Същото важи и за ЗУТ.
И въобще не ми е ясно за какво се възмущаваш? След като пречи си има начин да се отреже законно. Бият ти марка и ти дават бележка за транспортиране. Так вече даже може да го продадеш. Пък цената си я бива.
Ако ги няма тези спирачки, едно листо няма да остане у нас. Особено ако има много с такива елементарни разсъждения като твоите.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
И въобще не ми е ясно за какво се възмущаваш? След като пречи си има начин да се отреже законно. Бият ти марка и ти дават бележка за транспортиране. Так вече даже може да го продадеш. Пък цената си я бива.
Ако ги няма тези спирачки, едно листо няма да остане у нас. Особено ако има много с такива елементарни разсъждения като твоите.
Хидра, не съм съгласен да плащам и стотинка, за да ми бъде "позволено да боравя с моята собственост в моят имот". Другото, което най-вероятно не си разбрал е, че дървета не режа, такива садя. Много рядко ще ме видиш да режа нещо, освен ако не се налага. Защото ако дървото не ми пречи, а то както си стои няма с какво да ми пречи, не го пипам. Кислород произвеждат. Моля, не се хващай за моето възмущение като аргумент, че видиш ли без такива мерки България щяла да се обезлеси. Със сигурност няма да я обезлеся аз и хора като мен. Просто не обичам някой да ни казва как да се разпореждаме в собствените си имоти. Особено интересна ми е тая комисия. Безплатни неща няма. И някое рушветче, ако не стане нашата, защото културно са ти намекнали за таковато. Според мен това е хранилка за чиновници и удобен начин за събиране на рушвети. Цялата работа с плащането на рекет на държавата искам да я пропусна.
Нещо всичките "законни" работи в България са съпроводени с изнудване яко отвсякъде. Иначе специално на орех сме кастрили клони, за да не закачат жиците. Никакви проблеми нямаше. Минавали са и клони да режат на други дървета, за да не закачат жиците. Преди това не съм видял експертна комисия да се е пръкнала.
Извинявам се за разводняването на темата. Лично аз съм почитател на зеленинката и много рядко събитие е нещо да премахна.
Svetoslavoff1 - майстор
Милене, то "доста старо" е относително понятие, но съчетано с позагнили места...
Аз имах такъв и бе повален от силен вятър, Добре, че тогава селото, където е виличката беше позапустяло и се разминах само с леки поправки по оградата. Пък щом и съседът има притеснения, го махай овреме(дървото).
Разберете се по комшийски как да обработите кмета, някой спомена, че той трябвало да даде бележка.
Lisko - майстор
thinkpad написа:
Със сигурност няма да я обезлеся аз и хора като мен.
Съгласен. Но за съжаление болшинството не са хора като тебе и ще обезлесят. Даже не е необходимо да са мнозинство. Даже и като има закон те пак си действат. Абе вие не виждате ли какво става с горите от "демократично" време насам ?
hidrazin - майстор
Lisko написа:
... Абе вие не виждате ли какво става с горите от "демократично" време насам ?
Аз го виждам всеки работен ден. Камионите всеки ден минават покрай мен натоварени с трупи. Преминават Стара планина (национален парк Централен Балкан) през един пряк път на входа който има табела че преминаването на МПС-та е забранено. После ги трупат в един дърво преработващ завод. Там са натрупани на камари хиляди кубици, чакащи за преработка. И не е само там. Сече се до голо.
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Хидра, имаше една вече позабравена приказка за Дечко дървосечко. Та изпосякъл той де що види дърво и накрая пороят го затрил. Да ви звучи познато, скъпи съфорумци?
Да ви прави впечатление как по всички медии показват покъртителни репортажи от наводненията у нас, но с лупа да търсиш споменаването на една от главните причини - масовото обезлесяване. За Варна се опитаха да го изтъкнат като причина, но веднага се появиха опровергаващи мнения, вкл от най високо д...татско ниво.
goran67 - специалист
Имал съм такъв случай. Очистих раната до здраво и после ореха си затвори сам язвата много бързо. Е, ако се слагат и някакви овощарски лекарства още по- добре, но аз не слагах нищо. А оздравя изненадващо бързо.
atanasov2004 - специалист
Взема се бележка от кмета. Става лесно. НО вместо да похабявате ореха, потърсете фирма която изкупва орехов материал. Братовчед ми искаше да събяра два големи ореха в двора, намери фирма която си дойде със резачките, взе към 1500лв от два ореха, отделно дребните клони си ги наряза за зимата :) В тия времена всяко левче е от полза :wink:
teon - специалист
...да не забравиш бележка от мюфтийството и църковното настоятелство :lol: ...егати драмата за едно дърво и то в двора ти :? ...
hidrazin написа:
Камионите всеки ден минават покрай мен натоварени с трупи. Преминават Стара планина (национален парк Централен Балкан) през един пряк път на входа който има табела че преминаването на МПС-та е забранено. После ги трупат в един дърво преработващ завод. Там са натрупани на камари хиляди кубици, чакащи за преработка. И не е само там. Сече се до голо.
...ей тука е проблема...

ПП. поста ми е саркастичен и няма отношение към пишештите съфорумци...
milen56 - специалист
Благодаря за съветите. Като си отида там ще го огледам по-обстойно, че изворчето му е доста високо. А на комшията ще му кажа, което е в неговата страна да го окастри. Тъкмо и ще олекне самото дърво.

Тема "От ореха капе нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: