Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bikerider_ - специалист
Ножица за клони и вплетени като питони клони от по 100-150мм в диаметър нещо не ми се връзват...

Работата днес стигна до тук:

ИзображениеИзображение

Сега въпросът е как да се продължи. Мисля си да си купя електрически трион и със вертикални срезове в остатъците от клоните и началото на корените и след това с голяма брадва един по един да ги ликвидирам до нивото, на което трябва да се застеле с павета. Ако някой има по-добра идея, да я спомене моля!

Моля за акъл и за трионите. Четох тук из форума, че Макита не са лоши, те или Електрически Щил?
dan4o6437 - помощник
Така като гледам няма да стане с вертикално срязване,нивото е високо.
Трябва да разшириш кръга,да копаеш отстрани и полека лека да певмахваш корените и т.н докато и извадиш цялата коренова система.
А за трионите,гледай да е лек !
bigdragon - майстор
bikerider_ написа:
....
Сега въпросът е как да се продължи......
да ги ликвидирам до нивото, на което трябва да се застеле с павета. .......
Смокинята се въди с издънки.
Ако не ликвидираш корена напълно, издънките ще ти разместят паветата...
Използвай химия-хербицид за окончателно решение.
dan4o6437 - помощник
bigdragon написа:
bikerider_ написа:
....
Използвай химия-хербицид за окончателно решение.
Ако има 50г да изчака.Аз мойте ги пръсках 2 пъти ефект нула.
Както казах още в втория пост,яко селско копане и рязане с брадва до пълно изкореняване ....тва е истината :mrgreen:

Ако има някви цигани до вас ,пазари ги те ще ти свършат работата.
ZMeyGorianin - майстор
Аз мойте ги пръсках 2 пъти ефект нула.
Не пръскай, а впръсквай директно концентриран хербицид в отреза на дървото. Ако трябва се правят дупки с дрелката.
dan4o6437 - помощник
ZMeyGorianin написа:
Аз мойте ги пръсках 2 пъти ефект нула.
Не пръскай, а впръсквай директно концентриран хербицид в отреза на дървото. Ако трябва се правят дупки с дрелката.
даже и да подейства ще му трябват поне 1-2г да изсъхнат корените
доколкото разбрах човека бърза
bikerider_ - специалист
Няма да я ликвидирам цялата. Знам, че има пълзящи корени, но под паветата всичко ще ликвидирам и занапред стриктно и редовно подрязване с моторен трион, да не избуява толкова. Досега издънки не е пускала, само нови клони около основните стъбла.
dadko - майстор
Ако има някви цигани до вас ,пазари ги те ще ти свършат работата.
Възможно най-лошия съвет. Ама- най-лошия. Чакай от циганин да ти свърши работа. Ще свърши работа за 5 лева, а ще се огледа да открадне поне за 50.
Това у двора си не го пущай.

Мамата - брадвата -мамата-брадвата и ще я бастисаш. Като не ти се млати - действай с резачка, ама внимателно с камъните наоколо...
schuldiner - майстор
Смокинята изглежда с гаден корен, ама само изглежда. Дори тези стебла, които са ти останали, се режат с обикновена лозарска ножица. Е, малко е зор, ама се режат. С корените е по-трудно докато бръкнеш и нагласиш ножицата. После никакъв проблем. Никакви триони, никакви брадви, само човъркане с косера и евентуално една тесла. Едната смокиня я бях подредил само с правата лопата, обаче не беше малко блъскане... С дребния инструмент по става.
После, за да не ти избиват коренища към паветата, вземи закопай някаква вертикална преграда. Аз съм сложил едно кофражно платно, ама на половин метър идва множко задълбаването. Някакво тенеке, нещо негниещо и плътно... бе и бетон става, ако има кой да се занимава. За израстъците - редовно кастрене от дъно, това поне е лесно.
kr1100 - майстор
намери си търнокоп /и от 2те страни реже.Единото острие е вертикално като брадва, другото хоризонтално и бой. При мен корените на смокияната са на повече 4,5 м дълбочина намерили са вода в кладенеца. Е в кладенеца са много нежни коренчета/

Тема "Изрязване на смокиня до корен и премахване на корена - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: