• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Да. Ако няма Зеленая Марка. :-D
:partyman:
julisimo - помощник
:)
Аз отдавна съм обещал алкохол в каквато форма или етикет предпочита, стига да има път по нашия регион!
От Хидразинчо зависи кога ще се случи ;)
radius - майстор
Аз да забия един принципен въпрос - не остава ли по-сухо непосредствено до разпръсквача? На снимките ми се вижда, че все едно струята хвърчи по периферията, а към центъра не пада достатъчно.
nv952 - майстор
radius написа:
не остава ли по-сухо непосредствено до разпръсквача?
Изгледа ли клипа дето хидрата го е дал :?:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q1pAZOjMaoY[/youtube]
julisimo - помощник
radius написа:
Аз да забия един принципен въпрос - не остава ли по-сухо непосредствено до разпръсквача? На снимките ми се вижда, че все едно струята хвърчи по периферията, а към центъра не пада достатъчно.
На пръскачките се редуват по-къси и по-дълги струи, така да покриват равномерно разстоянието. И когато са разпределени така, че да се припокриват съседните, става наистина доста равномерно.
shaxa - напреднал
Да използвам темата на колегата, моята система ще бъде подобна само размерите на мястото са по-различни.
На какво съм се спрял до момента:
- WILO FWJ 204 X EM - Хидрофорни системи WILO тип FWJ окомплековани с хидрофорна помпа и флуидконтрол
- Клапан електромагнитен Hunter PGV 101G-B - 1" 24V
- Програматор Hunter X-Core външен монтаж + датчик за дъжд Rain Click - 6 кръга за напояване
- Тръба ф32 PN6 HDPE
- Водовземна скоба с метален пръстен ф32-1/2"
- Професионална тръба Ф16 mm - от главната тръба до самия разпръсквач
- HSBE-050 - Коляно 1/2"-коничен накрайник
- Разпръсквачи Hunter PS Ultra 10см + дюза MP ROTATOR.
Мястото е с размери 8х14m. Водата ще се черпи от 10 кубиков резервоар.
- 4бр. в ъглите настроени на 90º и на 8 м. радиус - ECO-04-3090 - Разпръсквач "PS Ultra" 10см + дюза "MP300090", радиус 6.7 - 9.1 м., рег. сектор (90~210 º), синя дюза
- 2 бр. по края в средата на по-дългата част настроени на 180º и на 7 м. радиус - ECO-04-3090 - Разпръсквач "PS Ultra" 10см + дюза "MP300090", радиус 6.7 - 9.1 м., рег. сектор (90~210 º), синя дюза
- 2 бр. в средата на терена на 360º и на 4 м. радиус ECO-04-20360 Разпръсквач "PS Ultra" 10см + дюза "MP200090", радиус 4 - 6.4 м., фикс. сектор 360 º, червена

Въпросите ми са:
1. Добре ли са подбрани и разположени разпръсквачите.
2. Със тази помпа могат ли да работят едновременно/безпроблемно и 8-те разпръсквача.
3. Ако по терена има дръвчета ще се промени ли нещо разположението и вида на разпръсквачите. В момента няма дръвчета, но за в бъдеще може и да има.
hidrazin написа:
Зависи от пръскачките. На едни дръвчета им свалихме кората с роторни. :-D
:partyman:

Прикачен файл

razpraskvachi.png
razpraskvachi.png (27.4 KиБ) Видяна 2514 пъти
shaxa - напреднал
Явно при мене ще бъде проба-грешка. Още един въпрос. Не е ли по-добре този филтър да е преди помпата?
julisimo написа:
Здравейте,
преди 1 месец успях да подкарам цялата система :) - взех програматора и помпата, още малко копаене до "извора" и вече системата полива сама.

Слагам и няколко снимки:
Изображение
....
hidrazin - майстор
shaxa написа:
Още един въпрос. Не е ли по-добре този филтър да е преди помпата?
В никакъв случай. Преди помпата само филтър за груби частици. Нещо такова.

Изображение

Но пък ти нали черпиш от 10 кубика резервоар? То там и ще се утаяват евентуални едри песъчинки.
Вместо този филтър може да сложиш на края на смукателната тръба в самия резервоар такъв филтър.

Изображение

:partyman:
tysonlkr - специалист
shaxa написа:
Явно при мене ще бъде проба-грешка. Още един въпрос. Не е ли по-добре този филтър да е преди помпата?
Идеята изобщо не е добра [-X
От смукателната страна на помпата не е желателно да се слагат каквито и да е препятствия или стеснения, защото натоварват помпата. Смукателят си има необходимата решетка (филтър) не ти трябва друг :wink:

П.С. Когато започнах да пиша нямаше отговор, а след като писах видях че ме е изпреварил. Незнам защо разликата в часовете е толкова голяма :?
shaxa - напреднал
На какво разстояние от дъното на резервоара е най-добре да бъде смукателната тръба? Този филтър който се слага на края на смукателната тръба няма ли вероятност да се запуши?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Съвети Автоматична Поливна Система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: