• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
А ами не ти хареса първата ми идея. :? Предлагам нещо друго. Като гледам си изкопал хубав трап. Поизчисти пръстта около корените.
После струпай отгоре каквито излишни дървении имаш - съчки, клечки, клони, корени ит извадени дървета и драсни клечката.
Получената жарава после може да използваш за нещо полезно. Например такова:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2yGvUI02mbs[/youtube]
:partyman:
freshenero - специалист
А мислил ли си за калиев нитрат.Чувал съм че ако сега- пробиеш няколко дупки и сипеш в тях,а после ги затвориш с коркови тапи догодина по-това време може да изкопаеш дънера с мотика.Аз мисля да пробвам с няколко дънера тази есен.
Krass - майстор
А мислил ли си за калиев нитрат
Пробвах, не става.
kr1100 - майстор
здрава лебедка /не китаец/ или т.н. талия и дебело ст. въже. Вързваш за някой дебел орех ,бадем и напъни ,окопаване и рязане на корени,пак напъни. Не съм вадил черница , но успешно бадеми,сливи,круши и др
Последна промяна от kr1100(стар) на вт сеп 30, 2014 8:03 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
За сливите - 10-тина стари дървета на по 30-40 години ги извадихме за 45-минути с един стар, изгнил Кадет. Силно бях притеснен че ще се скъса на две (Кадета) или поне задницата му, но не видя никакъв зор.
Не така стоят нещата с черниците. В двора отрязах една с диаметър около 40см преди 7-8 години. На дънера само му е опадала кората. :?
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на вт сеп 30, 2014 8:14 pm, променено общо 1 път.
sbirov - специалист
hidrazin написа:
... преди 78 години....
:partyman:
Хидразине, изяш си Сникърса!
"Като си гладен не си същия..."
hidrazin - майстор
:shock: Не съм гладен. Явно съм жаден. :lol: След малко тръгвам нанякъде да утоля нещата. :-D
Ти пък за едно тире! Ама пък преди 78 години какви хапаратури (радия) правеха а???
:partyman:
gechevp - специалист
Търси багер приятел.
Много съм се мъчил с подобни напасти и само багера помага... :D
  • 1
  • 2

Тема "Изкореняване на черница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: