Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dan4o6437 - помощник
Колеги,имам една ограда която обаче е мрежа и се вижда всичко от улицата в моята къща.Искам да посадя някакъв жив плет, който да ограничи нахалните погледи.
Плюс ще е, ако може да порасте 2 метра :-D Целя единствено да скрие зрителното поле,да не е много капризен и ако може и зимата да не му капят листата.
Дайте някакви препоръки за вид,кога се сади и т.н. ? Или откъде да прочета
big_death - специалист
Туя колумна или друга .
themask - специалист
Аз на едната ограда съм сложил колоновидни туи - би трябвало да станат към 4-5 метра, ако не се подрязва върха. Взех ги на около метър миналата година. Тази година след всичката вода са дръпнали с по 40-50 см.
На другата ограда (покрай пътя) преди два дни сложих лавровишни - също вечнозелени, с големи листа, които спират малко по-добре шум и прах.
Бръшлянът също е добра идея. Минусите му са, че няма да стане по-висок от оградата и трудно ще го махнеш ако решиш някой ден :)
Успех и да показваш снимки :cool:
Johny - майстор
Западна туя, садиш през 50-60 см/по указание на специалист/. Снимките са преди повече от година. Вече нищо не се вижда от улицата и смятам да им огранича растежа.

Прикачен файл

P1010597-2.jpg
P1010597-2.jpg (113.03 KиБ) Видяна 5480 пъти

Прикачен файл

P1010557-2.jpg
dan4o6437 - помощник
А това бръшлян ли е или нещо друго ? Понеже оградата ми е мрежеста и ще е добре да ми расте по мрежата .

Изображение

Изображение
themask - специалист
Дива лоза. Само че не е вечно зелено.
kuger - майстор
На село имам това:
Прикачен файл:
zx450gy250_2053855.jpg
zx450gy250_2053855.jpg (112.14 KиБ) Видяна 5314 пъти
изключителна жилаво растение. На пролет цъфти в бяло, много красиво. В момента е още зелено. През зимата му окапват листенцата, но е много плътно. Жилави стебла, трудни за чупене, много експанзивно, няма отърване от него. Режа го на поразия, няма умиране.
Става за ограда, но трябва да му се дава "акъл" на къде да расте :)
atanasov2004 - специалист
Колеги това на последната снимка не е ли бял маргарит ? Било силно медоносно растение ?

Тема "Жив плет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: