Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
Ами, аз би трябвало да съм умрял, ако се вярва на преданията :? Бащата, мир на праха му си отиде от този свят на 81 год., засадил е 4 иглолистни, едно е живо още. Аз се каня януари 2015 год. да сторя 60 лазарника, засадил съм 7 елхи, всичките живи. Аз също, май :-D
В преданията има някаква истина, но чак да се втеляваме ......
Прави каквото трябва, пък да става квото си иска!
По темата - има из село тук-там живи огради от растение, наричано тук Бубонка. Малки, тесни, изострени листенца. Цвета не го помня, плода е оранжево-червени топчета. Магаретата го обичат много :-D Много гъст храст, рай за врабчетата.
iivanov - майстор
Лоницера или така наречения орлов нокът.Ароматът е божествен. Имам го като храст, ама в момента се мъчи да превземе една решетка на прозорец. Смятам да го оставя. И не съм в затвора. :-D
Johny - майстор
Да, ароматът е прекрасен, особено вечер се усеща много. Не бих го препоръчал за жив плет - много е сложен за оформяне. Като ида на вилата ще снимам.
themask - специалист
Аз засадих една лоницера до навес за дърва с идеята да плъзне по него, но засега е още бебе :) Споделете с колко расте на сезон този дзвер.
dan4o6437 - помощник
Колеги,реших да бодна дива лоза.Четох че се садяла средата на март и затова почвам да се подготвям.
През колко сантиметра се сее това чудо и колко струва ? да кажем за 100м ограда.
dan4o6437 - помощник
Колеги,някой знае ли къде в или около Пловдив може да се купи дива лоза и бръшлян?
hidrazin - майстор
dan4o6437 написа:
...може да се купи ... бръшлян?
Да купуваш бръшлян??? Ела и ще ти дам 1-2 кубика резници.
:partyman:
miliad - майстор
Разходи се на Гребната база по дигата на Марица и си набери.
dan4o6437 - помощник
Значи взех си от съседния двор и гледах некви видеа за резници и реших да опитам :-D Да кажа че никога не съм се занимавал с подобна дейност.

Отрязах 25-30 см парчета и им оставих по няколко листа отгоре и ги дупнах в земята .Въпроса ми е ,така ли трябва да се прави или нещо бъркам? Целта ми да излезе някакво коренче за да ги посея до оградата .Но гледам 5-и ,6-и ден нищо не става и взех да мисля че техниката ми е грешна ? :-D

Изображение

Изображение

Изображение

Тема "Жив плет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: