Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
juvesan - специалист
Здравейте колеги, направо засипах форума с моите теми, ама като все улучвам някакви проблеми в опита да стана и аз "човек от село " ... :lol:
Набързо: Както споделих в моята тема за превръщането на лоза в асма започнах подготовката за засаждане на новите ми лозички .... не ползвам старите места, че настъпиха промени, но на едното място се получи следното положение: когато изкопах дупката в единия й ъгъл се оказа, че се копае някак странно ..прекалено леко и прекалено влажно... Както ще видите на приложената снимка, се вижда някакво черно оцветяване на пръста там , но не е само това. Значи като се опитам на съответното място мога без усилие да забия настрани почти по един метър 12мм арматура и тя потъва като в рядка кал.. извадих малко пръст от "черното" и там започна да се оформя и то много бързо цяла локва и сега съм на кръстопът : от тая вода ( когато я има ) ще ми изгният корените на лозата или ще е осигуровка за едно извънаредно поливане след всеки дъждец? Да слагам ли въобще лоза там ?

Прикачен файл

resized_20141004_144324.jpg В центъра на снимката е мястото на "водоносният слой"
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А как е там с отходните места и канализацията? Вода така на плитко, на малко петно си ми прилича на утечка от нечия яма, спукан водопровод и подобни. поразузнай в диаметър трисетина метра как стои въпроса.
Лозата ще изгние, лозе се прави на баир за да отича излишната вода
Чираче - майстор
На мен ми прилича на суров петрол :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Чираче написа:
На мен ми прилича на суров петрол :?
Йеп! :-)
juvesan - специалист
:roll: Давайте бе, сипвайте ми .... в двора петрол и други такива... :)
Сега: Ако някой е попаднал на другата ми тема, със сбитата почва, ще му стане ясно ... там ями няма, нито септични нито нищо, защото е егати "твърдото" от 20 см надолу... и в другата тема както казах - сипах вода в ямата ( за дръвчетата) и си седи и не мърда, а след дъждовете сигурно ще е пълна догоре, гадината... та лично за мен си изясних мисля... на този терен с 20 см хумус и всичко надолу сбита глина и пясък + камъни явно повърхностната вода се плъзга между двата слоя и си формира такива... нефтени .... :lol: Ще ръгна аз там една лоза, пак ще я полигавя с угнил тор и т.н а догодина ще видим ... :rolleyes:

Прикачен файл

_20141027_133409_forum.jpg То че валя - валя, ама и дупката грам не пуска навън...
trevolqka - напреднал
По-скоро е разочароващо, че не е петрол. :-D :-D

Тема "Засаждане на лозичка на мокро място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: