Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
profy - специалист
В ябълките се съдържат цял ред органични киселини - ябълчна, оксалова, лимонена, оцетна и пр., общо до 1.2 %, които са
реагирали с цинка, особено при повишена температура часове, образувайки цинкови органични съединения.
Цинковият ацетат е разтворим в горещ етилов спирт. За оксалати и пр. не знам, и едва ли някой знае по този малозначим въпрос,
но вероятно се държат сходно на ацетатите.
При дестилацията разтворените ацетати, предположимо и оксалати и пр. цинкови органични съединения, ще се изпарят от джибрите,
заедно с парите етилов спирт, след което при охлаждане ще се образуват кристали от цинков ацетат, оксалат и пр., част от
които ще се утаят в ракията.
Целият комплекс от дихидратни съединения най-вероятно ще образува някакъв гел, равномерно разпределен в обема на ракията -
има вероятност ракията да помътнее.
Цинковият ацетат се употребява като хранителна добавка, както и за лечение на настинка, цинкова недостатъчност.
Препоръчителната доза цинк е 11 мг/ден, и не повече от 50 мг/ден.
Примерно от варел с приблизителна площ 0.5 м2 при стандартно галванично покритие на стомана > 1,5 мм < 3 мм и средна дебелина
на покритието 55 мкм, или 395 г/м2, са свалени 200 000 мг. Не знам колко ще преминат с етаноловите пари, но да предположим 50 %,
половината да се утаят след изстиване, при 100 литра ракия това дава 500 мг/л цинк в разтворени цинкови съединения.
На практика ще е по-малко, но не се знае колко. То и количеството ракия не се знае колко ще е.
При дневна консумация 100 мл, цинкът теоретично ще е 50 мг, т.е. около допустимата доза.
При всички случаи ракията ще има неприятен метален привкус.

Практиката потвърждава теоретичните хипотези - няма ни една селска казанджийница, в която да има евтини поцинковани кофи за ракията,
всички са емайлирани, независимо, че са и скъпи и доста нетрайни. Голяма част от горепосочените киселини се изпаряват заедно с
етанола, понеже образуват ацеотропни смеси, и ще реагират с цинка.
ivanovbg - майстор
Печи и се не бой http://greenjotter.org/zinc
Към края пише за алкохола и цинка.

:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
profy написа:
Практиката потвърждава теоретичните хипотези - няма ни една селска казанджийница, в която да има евтини поцинковани кофи за ракията,
всички са емайлирани, независимо, че са и скъпи и доста нетрайни.
На практика не е нужно до е много умен човек, за да не гребе джибри втори път с чисто нова поцинкована кофа, при положение, че след първия случай по кофата му не е останала и прашинка цинк. Едва ли го боли много казанджията за клиента му, но с почернялата кофа готова за бракуване след първата употреба, едва ли ще повтори грешката :wink:
Йордан - специалист
Hoвoceлckи написа:
profy написа:
Практиката потвърждава теоретичните хипотези - няма ни една селска казанджийница, в която да има евтини поцинковани кофи за ракията,
всички са емайлирани, независимо, че са и скъпи и доста нетрайни.
На практика не е нужно до е много умен човек, за да не гребе джибри втори път с чисто нова поцинкована кофа, при положение, че след първия случай по кофата му не е останала и прашинка цинк. Едва ли го боли много казанджията за клиента му, но с почернялата кофа готова за бракуване след първата употреба, едва ли ще повтори грешката :wink:
Чак пък с едно две гребвания в джибрите и да падне цинка от кофата-не ми се вижда сериозно.Но мен по скоро въпроса ми е дали няма да е вредна за пиене ракията при попадането на цинк в материала за варене.
Andri01 - майстор
Аз не бих рискувал с експерименти,но..."разни хора,разни идеали..." - Бай Алеко :)
profy - специалист
Йордан написа:
...Но мен по скоро въпроса ми е дали няма да е вредна за пиене ракията при попадането на цинк в материала за варене.
profy написа:
...
Препоръчителната доза цинк е 11 мг/ден, и не повече от 50 мг/ден.
...
...има вероятност ракията да помътнее.
...
При дневна консумация 100 мл, цинкът теоретично ще е 50 мг, т.е. около допустимата доза.
При всички случаи ракията ще има неприятен метален привкус.
...
Зле на вид, още по-зле на вкус, очевидно вредно при 101 мл. Даже опасно при повече и редовно.
Какво повече да се обяснява ? :shock:
Дори приемането на хранителни добавки с цинк трябва да става само в рамките на кратък период - за предпазване от натравяне и поява на дефицит на мед. Затова се препоръчва преди започване на прием на хранителна добавка с цинк, консултация с лекар.

Тема "Цинка вреден ли е за материала за ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: