• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
marin.sm - помощник
Трябва ми косачка за люцерна. И понеже харесвам сам да си правя техниката съм решил да се заема с това.
Купил съм си косилния апарат 1.20 м от Сръбски мото блок с "хобота" или както му се казва.
Купих и двигател 5.5 к.с.с хоризонтален вал.
Гледах разни клипчета в нета с подобни косачки от Руски майстори, но не съм решил точкно концепцията.
Ако някой колега е минал по този път моля да сподели идея.
Искам да я прикача и на това тракторче,че да не бягам подире и.

Изображение
http://marinsm.snimka.bg/other/napravi- ... hka.849392
Илчо Илиев - майстор
Остава да намериш някой ''излопал'' сръбски мотоблок и да си сглобиш косачка, иначе ще има доста пригаждания...
Всичко може да се направи,но има значение и цената и практичността...
Сръбските м/б имаха голям проблем с мотора,а части няма, така,че смятам,че ще намериш из плювалника някой изгодно, на ''трактора'' пак ще стане,но ще трябва да се направи всичко на отделно шаси и да го навесиш отпред..
Stefan_62 - майстор
marin.sm написа:
Трябва ми косачка за люцерна. И понеже харесвам сам да си правя техниката съм решил да се заема с това.
Купил съм си косилния апарат 1.20 м от Сръбски мото блок с "хобота" или както му се казва.
Купих и двигател 5.5 к.с.с хоризонтален вал.
Гледах разни клипчета в нета с подобни косачки от Руски майстори, но не съм решил точкно концепцията.
Ако някой колега е минал по този път моля да сподели идея.
Искам да я прикача и на това тракторче,че да не бягам подире и.
Изображение
kabel96 - специалист
Илчо Илиев написа:
Остава да намериш някой ''излопал'' сръбски мотоблок и да си сглобиш косачка, иначе ще има доста пригаждания...
Всичко може да се направи,но има значение и цената и практичността...
Сръбските м/б имаха голям проблем с мотора,а части няма, така,че смятам,че ще намериш из плювалника някой изгодно,.
Ей да не ми обиждате бизнеса. :supz: :supz: Имам АБСОЛЮТНО всичко за Сръбски "тракторчета" но на колегата на първо време май ще му е нужно това. Изображение и това може би. Изображение
Поздрави.Тази косачка коси 4,5 декара на час с 2 литра бензин.
Илчо Илиев - майстор
Звинявай Колега!
Навремето си бяха доста добри,но нямаше внос на чаркала,но щом имаш на склад е супер, заслужава си да се стегне такъв мотоблок, определено са по-добри от китайците..
kabel96 - специалист
Поразцъкай по твоя край за някоя повредена че ми трябват леви корпуси на двигателя.Това е единствения чарк който не се произвежда в момента.Почерпката е квадратно не търкалящо се шише и горница.Е и на теб ще ти събера някоя ако искаш.До няколко дни ще пътувам покрай теб за Шумен и ако искаш дай на лични тел. ще ти звънна за едно кафе пътем.
Това го произведоха тая година.
https://www.youtube.com/watch?v=YfxSK6nnfT8

Прикачен файл

Imt 506 033A.jpg
marin.sm - помощник
Извинявай "Kabel 96" , но имах контакт с една подобна фирмичка миналата година която пуска обяви в Продавалника - от Павел Баня. Та господина ме мотка половин година за колелцето от първата снимка, разбира се без резултат и накрая си го купих от Сърбия за 10 лева. За главинката от втората снимка ме убедиха че не се предлага на пазара , защото е стар модел и аз се принудих да си я направя.
И моля Модератор да премести неподходящите постове за тази тема в отделна - "платена реклама"
Редовно преглеждам подобни обяви, но не ми е попадало нещо подходящо.
Естествено не ми се плащат пари като за нова техника тъй като е е за лична употреба и не е рентабилна да си влагам средствата там.
Илчо с люцерната ще си храня зайците.Ако имаш нещо в предвид Кубрат ми е близо!

Благодаря за вниманието.
Последна промяна от marin.sm на съб яну 17, 2015 7:19 am, променено общо 1 път.
Илчо Илиев - майстор
kabel96, имам един приятел,който има такъв мотоблок, не можа да му оправи мотора и сложи някакъв друг, предполагам,че не е хвърлил стария и евентуално ако идваш на сам, може да ви свържа и да се договорите..
Марине, с теб се знаем от заешкия форум, ако имаш спомени....
В района знам за 2 такива мотоблока, но единия нещо ми се губи,а другия е този със сменения мотор,но го ползват и не вярвам да го продават и то изгодно..
Идеята ми беше да се следи из плювалника и ако се появи нещо.... или да се пусне запитване дали някой няма за продан..
Иначе, като твоя ''трактор'' имаше в района няколко, като единия беше избил рибата...
За да окопаят царевицата, тия шматки вързали две конски копачки отзад и.. един кара ,а двама бягат с копачките отзад...
Дали няма да може да се пригоди тази косачка на друг мотоблок?
Това са номерата на един майстор от Г. Оряховица, има ''морга за мотоблокове'', може да има нещо като за теб-0878482211,0889482252, Йордан Димитров
Моя шеф има мотоблок за продан ,но ще му иска доста пари,а и е от българските, ако имаш интерес, може да питам кое как е.
:partyman:
mitko64 - майстор
Това с палцовите косачки не е проста работа, особенно пък самоделки. Тъста ми има една много стара българско производство. Обаче самият модел си е недомислен- така са подбрали предавката на колелата, че върви бързо и само дъвче тревата. Пригодихме колела с по- малък диаметър, но резултата, въпреки, че е по- добре, пак е незадоволителен.Навремето косех с една чешка, с двигател от Ява- еми там всичко си точно подбрано предавателно число, спрямо ходовете на ножа, коси перфектно.
marin.sm - помощник
Работата продължава.косачката е вдигната на крака, но остава да проходи. Очаквам няколко ремъчни шайби да ми направят и ще съм готов за пробите. Отказах се от първоначалната идея да е прикачна към тракторчето защото няма да е достатъчно маневрено. Трудната ми задача ще и да наглася скоростта на самоход. С няколко проби се надявам да се получи.
  • 1
  • 2

Тема "косачка палцова" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: