• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
Мисля да засея 9 дка люцерна и да я дам под наем-който има нужда да си я коси,балира и ползва.Как върви наема за дка за 5 год например.Нивата се намира в Русенска област.
Последна промяна от Йордан на нед фев 08, 2015 4:01 pm, променено общо 1 път.
rositodor - специалист
По-скоро обратното,да косиш и да балираш и тогава да продаваш....
big_death - специалист
Те убиха животновъдството бе колега-на кой ще продаваш тая люцерна.А иначе както ти каза колегата по добре е да се продава балирана при откосите.
Йордан - специалист
За косенето и балирането си прав,но как да се справя със зелените човечета дето освен да крадат друго не работят.Освен да се въоража до зъби и там да дежуря.Затова мисля да я дам под наем.
MamaMy - майстор
Виж колега, нещата не стоят точно така както изглеждат. 2008 година си купих къща в близко до града село. Идеята е да живея там на чист въздух и само да работя в града. Понеже в мен липсва всякакво желание да ровя почва (копая) и страдам от антилопатин, търсех къща с малък двор :-D . Намерих обаче не е съвсем малък и необработваем. Има едно място около 300м2 засети с люцерна. От както съм я купил всяка година търся кой да я коси. Безплатно. И е в рамките на селото. И е заградена и има навес където да се суши или прибере ако завали. И не е малко. Тя е поливна и дава една каруца сушена на откос.
Ефекта е, че косят 2-3 пъти и я зарязват и презрява и става джунгла и змиярник. Не знам къде бъркам, но понеже тази година няма как да съм там съм намислил да напръскам с концентриран препарат и да си седи поне като кално петно. Все ще е по-добре от това да ходя да се моля на някой мързелив селянин да му дам безплатно храна за животните, а той да ме гледа като теле. Същото е и с черниците. Изрязал съм ги, навързал съм ги и само да ги вземе и занесе на животните. Две седмици се ослушва. Накрая им драснах клечката. На другата пролет голям рев, че нямало колове за домати. Ми няма. Как ще има. Аз изгорих сигурно 150 прави клони по 3 метра супер подходящи. Абе простотия. #-o
Йордан - специалист
Прав си колега,но донякъде,защото тук става въпрос за 9 дка,а има хора с по някоя крава,кон,овце и все пак те трябва да ядат.На бали аз ще я продам,но дали ще остане за балиране,това ме притеснява,затова искам да я дам под наем.И за това ме интересува евентуално колко мога да искам за наема.
hidrazin - майстор
Oooop.... Който не гледа, после коригира. :-D
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на нед фев 08, 2015 9:28 pm, променено общо 1 път.
Stefan_62 - майстор
hidrazin написа:
На колко години е люцерната?
:partyman:
Йордан написа:
Мисля да засея 9 дка люцерна и да я дам под наем-който има нужда да си я коси,балира и ползва.Как върви наема за дка за 5 год например.Нивата се намира в Русенска област.
Все още не е засята :lol:
ivanovbg - майстор
По добре я дай под аренда. 10-20 лв на декар годишно.
Йордан - специалист
Какви 10-20 лв на дка,арендаторите плащат по 40 лв на дка,но аз съм направил 5 дка орехи-на една година,така че колкото и да ми откраднат ако сам я прибирам,пак 100 лв поне ще ми остане от дка.Защото на сезон това са 3-4 а може и 5 откоса.Така че не търся да се оттърва от нивата а най рационално да я ползвам.
  • 1
  • 2

Тема "Нива с люцерна под наем- дайте съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: