• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gogyto - специалист
kabel96 написа:
Че те са си без пари почти.Не си струва да се обикаля.Я виж аз как се набутах.
http://agroprograma.bg/index.php?option ... &Itemid=28
Да, ама семената са 1000!!
Така че долу горе е едно и също, скоро обикалях по аптеките :cool:
В един от малките пакети намерих едвам 7-8 семенца миналата година :rock:
А ти защо така на едро си се натоварил??
kabel96 - специалист
Миналата година претърпях пълен крах с доматите.Тая бях решил да заложа само на български сортове и нападнах института Марица.Обаче гледах някакви клипове в тубата и от един руски институт много ги хвалеха тия и пак лапнах въдицата.Купил съм 100 семки да ги пробвам ама пак си е цифра.Иначе жената отглежда промишлено корнишони вече 3 години.
gogyto - специалист
Аз пък по се надам на семки от селски райони, далеко от тези хибриди.
Тази година ще пробвам такива два вида домати, натурал.
nikolson - майстор
Правилно се надаш. Не защото не са хибриди, а защото тези сортове са предимно за промишлено отглеждане. Имат къса вегетация и концентрирано плододаване. Целта е ясна, бързо освобождаване на площите за следващо засяване. Тази година реших да не се стремя към ран разсад, а да си купя малко готов, а да си произведа разсада за средно ранни и по-късни от по-стари и не толкова плододайни сортове.
gogyto - специалист
nikolson написа:
Правилно се надаш. Не защото не са хибриди, а защото тези сортове са предимно за промишлено отглеждане. Имат къса вегетация и концентрирано плододаване. Целта е ясна, бързо освобождаване на площите за следващо засяване. Тази година реших да не се стремя към ран разсад, а да си купя малко готов, а да си произведа разсада за средно ранни и по-късни от по-стари и не толкова плододайни сортове.
Да разбира се за промишлено са, аз ми трябват за собствени нужди и така..
Hoвoceлckи - майстор
То доста теми за разсад ... та мисля не е от значение къде точно ще споделя ...
Увиснах едно огледало на корниза със сезал против постоянното изкривяване към светлината. Ефекта по-добър от очаквания :)
Прикачен файл:
против изкривяване.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Разсад.За домати , краставици и др" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: