• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nv952 - майстор
Тая година съм решил сериозно да изкарам продукция от някакви марули.Без значение какъв сорт.От 2 години се мъча,даже и баба помагаше обаче нещо не става.
Тия дни ще потърся какво семе и ще опитам да засадя разсад :? (Дано стане)
Преди като го сеех,ставаше висок и с тънко стъбло и все умираше.
На втората година,го сях като разхвърлиш семето направо в пръста и сложих 2-3см пресята пръст....за късмет тогава пък стана минус 15 градуса и пак загина. :sad:
Обаче пък,със доматите ми се получи...Бях взел купен разсад (10бр) и ги сях не на вада ами във формата квадрат.3х3 броя и от страни им направих дига.Като пуснех водата,вътре тоя целия квадрат се пълнеше с вода.За да запазя влагата,слагах окосената трева от райграса и влагата се задържаше 4-5 дни. :)

Тая година,първо ще си обособя едно място за сеене,защото кучето ми ходи из целият двор и цвъка акота,където му падне.
Пък и с тия големи лапи-от дето мине трева не никне.(По тоя начин си заминаха ягодите ми :axe: )
Сега като ходя на село, в началото на месец март,ще опитам да сея лук и чесън,мисля и малко репички ама не съм решил.
По нататък ще питам,относно резитбата на череши.
едната е вече на 4 год и тая година би трябвало да ям череши. :?
Другите 4 ги сях миналата пролет,ама станаха по 2.50 метра и искам да ги порежа да може да растат на широчина.

Та сега ще се образовам,относно тия пусти марули....много ги обичам,ама до сега не съм ял собствено производство. :-D Пък да видим...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Звучиш доста объркано
Сеят се семенца, а се сади разсад
Провери кога е времето за садене и спрамо това си направи разсада. Растенията си искат и мястото и времето и като нне им ги дадеш просто не стават. Затова си имал пролемни марули.
teon - специалист
nv952 написа:
Тая година,първо ще си обособя едно място за сеене,защото кучето ми ходи из целият двор и цвъка акота,където му падне.
Пък и с тия големи лапи-от дето мине трева не никне.(По тоя начин си заминаха ягодите ми :axe: )
...нямаш ли познат авджия да открие лова с него :mrgreen: ?
nv952 - майстор
[-X Може да прави бели,но си го трая...Миналата седмица му взех каишка тип нагръдник и взело че я прегризало и я намерих в райграса. :sad:
n_a написа:
Звучиш доста объркано
Сеят се семенца, а се сади разсад
Провери кога е времето за садене и спрамо това си направи разсада. Растенията си искат и мястото и времето и като нне им ги дадеш просто не стават. Затова си имал пролемни марули.
Вярно е...по принцип не съм се занимавал със земеделие,но ми е интересно.Особено овощарството. :)
По спомен,колега разсада го бях сял по това време (февруари-март) и го разсадих към средата на април,но в апартамента е топло и затова явно бързо порасна.Сега ще го държа на по-хладно.Към не повече от 18-20 градуса.А мястото на село е слънчево.
n_a написа:
Сеят се семенца, а се сади разсад
пп Мерси за уточнението.
Последна промяна от nv952 на съб фев 21, 2015 8:07 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има Календар на градинаря. Списания, сайтове, форуми.... Ти си знанеш мястото, нандморската височина, климата, чети и се съобрази. Градската ми нива е на 30км от селската , а всичко почва 20 дена по-рано. Това за пример
atanasov2004 - специалист
Колега здравей :) Наистина това дето си писал е доста объркано...Виж сега най важното е мерака дето викат хората, другото само ще дойде....Черешите не пипай да режеш, ако не разбираш недей...Съветвам те първо да опиташ плода, щото ако режеш младо дърво, то се стресира и плода се забавя във времето. По принцип черешите се режат внимателно, колкото да премахнеш клонки които се преплитат и си пречат.
Разбирам че си съботно-неделен земеделец както повечето от нас :-D. Ако ходиш рядко е хубаво да си направиш капково напояване на зеленчука...
Пести се време и вода, по малко болести и по малко трева. Поздравления за кучето, обикновено хората които обичат животни са добри хора....
Има доста да прочетеш и доста грешки се допускат, но не се отказвай....Засади си ягоди, може малини и т.н....имат по малко грижи. Нищо не ти пречи да си купиш разсад марули, малко арпаджик и малко чесън да си посееш. Репичките са лесни...пръскаш ги на обработено място и ги леко минаваш с гребло...Сетих се че за такива начинаещи земеделци е подходящо да ръснеш семена за моркови....Успех и пиши! :-D
nv952 - майстор
Към колегата n_a Намерих един сайт и сега се ограмотявам :cool: Сега ще потърся из форума...дано има снимки на процеса от семето до марулята.
atanasov2004 написа:
Ако ходиш рядко е хубаво да си направиш капково напояване на зеленчука...
Пести се време и вода, по малко болести и по малко трева.
За поливането няма проблеми...баба я пращам на командировка,че лятото в панелка е бая трудно,пък и на нея и е по добре.Тъй че това не е проблем.
atanasov2004 написа:
Поздравления за кучето, обикновено хората които обичат животни са добри хора....
Тук може да се запознаеш с кучето :-D
atanasov2004 написа:
Има доста да прочетеш и доста грешки се допускат, но не се отказвай....Засади си ягоди, може малини и т.н....имат по малко грижи. Нищо не ти пречи да си купиш разсад марули, малко арпаджик и малко чесън да си посееш.
Имах ягоди,но пак ще сея (взимам ги безплатно от вилата....там има много :-D )
Нищо не ми пречи да взема купен разсад,ама така кефа се изпарява :wink:
За малини се сетих ама не съм решил :?
Арпаджик и чесън задължително....даже вече съм купил,но беше кално и не можеше да се копа. :)
atanasov2004 написа:
Успех и пиши! :-D
Естествено :razz:
todor_kynev - напреднал
Марулата си я изнежил в апартамента и като си я засял от вън най вероятно е премръзнала.Моя съвет е да направиш малък парник (щом разсада ти е апартаментен тип)тунелен модел най лесния и евтин.И тънкоста тук е да го оставиш леко отворен в двата края , за да може да ветрее и да укрепва докато дойде време да ги оставиш на открито.За лука и чесана вече му е време.И ако не е тайна къде е селото ти
nv952 - майстор
Не е тайна....селото ми е на 20км. от Бургас.
Последна промяна от nv952 на съб фев 28, 2015 5:10 pm, променено общо 1 път.
kr1100 - майстор
научи си кучето да помага :-D . какво е това безотговорно държане от него :?
Моя кокер ляга до мен и стои. Когато копая дупки за засждане на дръвчета /лози и той рови да помага. Когато засаждам разсад внимателно гледа, подушва и помага с поглед.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Моята градина (Въпроси за зеленчуци,овошки и други)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: