• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Сдобих се с оранжер който се сглобява от метални секции(дъги) .Сега трябва да го покрия с найлон.Оранжера се състои от 7 дъги и размера му е 8.4м дълъг и 6.6м широк като разтоянието между секциите е 1.4м Профила на желязото е Ф18.Въпоса ми е какви полутръби да ползвам за закрепване на найлона ф18 или ф19 и какъв найлон да използвам на ленти по 1.5м като се застъпват по дъгите или цяло платно за целия оранжер.
hidrazin - майстор
kopaiko написа:
...Сдобих се с оранжер ....Оранжера ... оранжер.
Това какво е?
:partyman:
Johny - майстор
Те във Варна са гагаузи :lol: Не всички де, само някои :) .
pipilica - майстор
hidrazin написа:
kopaiko написа:
...Сдобих се с оранжер ....Оранжера ... оранжер.
Това какво е?
:partyman:
Е ти не си ли виждал мъжка оранжерия.
ivanovbg - майстор
kopaiko написа:
Здравейте.Сдобих се с оранжер който се сглобява от метални секции(дъги) .Сега трябва да го покрия с найлон.Оранжера се състои от 7 дъги и размера му е 8.4м дълъг и 6.6м широк като разтоянието между секциите е 1.4м Профила на желязото е Ф18.Въпоса ми е какви полутръби да ползвам за закрепване на найлона ф18 или ф19 и какъв найлон да използвам на ленти по 1.5м като се застъпват по дъгите или цяло платно за целия оранжер.
Цяло платно си вземи, че при вас е един ветрилник... А за защипването пробвай. Вземи от 18 и 19 по едно парче и прецени сам. 19 ми се струва голямо, все пак найлона ще е около 0,2мм дебел. Общата дебелина би трябвало да е 18,4
Johny - майстор
pipilica написа:
Е ти не си ли виждал мъжка оранжерия.
:supz:
nikolson - майстор
Става и с Ω - скоби http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/0/210
За найлон, цяло платно. Слепване с тиксо като по-горното от същия сайт.
П.П. Цените в посочения сайт са високи.
kopaiko - специалист
Мислех че форума е да си помагаме а не да се е.аваме.Има ли значение в шоплука и монтанско как се казва на конструкция покрита с найлон.Нашите са мъжки.Благодаря на хората които подходиха сериозно на въпроса ми.
Andri01 - майстор
Моя оранжер е женски,дай да ги съберем и после ще продаваме орънжеренца :) Майтап,бе Уили,не се впрягай :partyman:
Чираче - майстор
В турския език, вкл. и гагаузкия, има само мъжки род. Казват един жена, един кола, един овца, и т.н.
  • 1
  • 2

Тема "Покриване на оранжер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: