Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pipilica - майстор
Те какво спретнах тая есен за разсада.
Като полщ е малко 15 метра дълга на 2,5 широка с комбинирано отопление, на ток и парно.
Общо са 4 радиаторчета от парно на кола и две духалки по 2 киловата, на палетата има 60 метра 3/4 тръба и 2 киловата подово 95 метра.
Приемам забележки и градивна критика, въпреки че знам за някой неща дето няма да ви харесат ноо нямаше време и пари за по-добро.
Е ся докато пиша вънка е -2 градуса в оранжера е 13 а на палетата под найлона 21 градуса.

Прикачен файл

5.JPG Двойното подово отопление.
На пода има 2см стиропор отгоре са палета сложени наопаки.

Прикачен файл

4.JPG Контактора за духалките и бушоните

Прикачен файл

3.JPG Термостат от пералня превключва от ток на парно.

Прикачен файл

2.JPG Термостата който включва подовото отопление.

Прикачен файл

1.JPG Общ поглед
Последна промяна от pipilica на ср мар 04, 2015 3:07 am, променено общо 1 път.
pipilica - майстор
Още снимки

Прикачен файл

8.JPG Вече се радват на Мартенското слънце.

Прикачен файл

7.JPG

Прикачен файл

6.JPG
nv952 - майстор
:supz:
Трудно ще получиш критика от мен :-D
Много е добре,....ама в началото убаво си сложил клеми обаче на снимките дето има един блок с вентилатор. :? Та за дето си ги усуквал,малко не изглежда много прегледно. :)
Шнайдер гледам си сложил :roll:
А какво си сял тая година в оранжерията :?:
пп това на снимката прилича на пипер ама аз не съм селско чедо и не съм много сигурен :-D
pipilica - майстор
Мда на всичките моторчета жиците са усуквани, ама качествено по 3 сантима стегнато с клещии и са с хубав банд отгоре, неделя вечер няма откъде да купиш клеми а вече ме мързи да преправям. Те работят по малко около 30-40 минути зависи от външната температура и после почиват около час и малко.
Иии браво позна го пипера, ми има 3-4 сорта пипер 4-5 домати има зеле общо са към 200 щайги но краставиците и тиквичките не са сяти още им е рано.

Тема "Малка оранжерийка за разсад." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: