Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
A.Asenov - специалист
Здравейте господа.


От известно време си търся моторна помпа за изпомпване на чиста вода....

Предвид нуждите ми, си направих една бърза сметка и ми излязоха тези характеристики:

Дебит - поне 3-4 кубика на час, и напор не повече от 3-4 метра....


Доста четох и разглеждах и разбрах, че дори и най-евтината и слаба помпа покрива изискванията....

Едва ли ще ми се налага да я ползвам толкова често, а и ще бъде съхранявана на доста отдалечено място от цивилизацията, което не ведъж е било обирано, така че изобщо не смятам, че инвестиция в нова хубава помпа си заслужава и би била оправдана.

Спомням си че на времето съм виждал едни оранжеви- руски, ако не се лъжа бяха прозиводство на "Електрон".


Мисля, че една такава ще ми свърши прекрасна работа.



Имам един приятел от пазарджишко , който се занимава със скрап и от дума на дума му казах какво търся да купя, а той ми се изсмя и каза, че преди 2-3 години имало "бум" и на месец му носили по няколко такива, направо чисто нови в сандъците, от хора които си чистели мазите !!!!

Дали някъде мога да намеря останал екземпляр????
Може и втора употреба?



П.С. Сега си спомних, че модела май беше "Нептун", или поне така пишеше на цилиндровият блок.

Благодаря ви.
A.Asenov - специалист
Благодаря за отклика.

Разгледах обявата, това наистина е "Нептун", но съм сигурен, че имаше и едни отново оранжеви, които бяха по-малки, мислех, че те са въпросният "Нептун", но явно съм грешал.

Не, че тази няма да ми свърши работа, но за тези пари вървят китайските чисто нови , тези които са с мотор от резачка.

Както казах, борят пъти, който ще я използвам на година, сигурно ще е по-малък от броят пръсти на двете ми ръце, така че гледам да мина по тънко :) :)
egomen66 - майстор
Дерзай. А това е шега - желанията на човека са като жените , трудно им се угажда. :yawinkle:
A.Asenov - специалист
Съгласен съм.

Май, както е тръгнало ще чакам да ми се обадят от някое депо за скрап.

Рано или късно все ще се появи някоя. :roll: :roll:
hidrazin - майстор
Ми вземи си китайска с "гаранция". Щели да му се обадят... :-D
Има и евтин вариант.
Помпа за вода
Може да използваш две за по-голям дебит.
:partyman:
A.Asenov - специалист
Не 2, а цели 4 ще използвам, стига да намеря и кобилица. :wink: :wink:

Но от този метод отдавна ми е дошло до гуша.

Знам какво се случва именно с тези китайски двигатели, монтирани на резачка, сигурен съм, че и при помпите нещата няма да са различни....

От китай ги носят за 25 долара парчето.
По- добре 10 годишен Бриггс, отколкото 2 чисто нови такива. Ще ги надживее с много.

Но както казах не ми се хвърлят излишно пари на вятъра.
hidrazin - майстор
A.Asenov написа:
...Но както казах не ми се хвърлят излишно пари на вятъра.
Е ами намираш си две кобилици и си ти.
Иначе - аман от селски тарикати. Кат си толкова печен вземи и си поръчай от Китай за 25$.
Ще поръчаш ама някой друг път. Тати ще ми купи колело ...... :lol:
:partyman:
A.Asenov - специалист
Ако исках до сега 10 пъти да си бях поръчал, в такъв случай нямаше да търся руска помпа....
Много забавно няма що.

Тема "Моторна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: