Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zmiori - специалист
На глифозата /за другите не съм чел/ никъде не пише в колко вода да се разтвори. Навсякъде пише какво количество препарат на каква площ да се разпръсне. А пък ти ако искаш може и с уста да го пръскаш.
hidrazin - майстор
Е ами така е - доза за декар. Пък за това в колко вода не е съвсем така.
Вземи и разтвори 1 литър глифозат в 2 литра вода и се опитай да напръскаш декар. Дори и с уста. :-D
Между другото с уста е кофти. После оставя неприятен вкус в устата и трябва много промивка с етилов алкохол. :shock:
:partyman:
kabel96 - специалист
hidrazin написа:
Е ами така е - доза за декар. Пък за това в колко вода не е съвсем така.
Вземи и разтвори 1 литър глифозат в 2 литра вода и се опитай да напръскаш декар. Дори и с уста. :-D
Между другото с уста е кофти. После оставя неприятен вкус в устата и трябва много промивка с етилов алкохол. :shock:
:partyman:
Абе тука у наше село има едни пръскачки дето с литър пръскат и два декара ама нещо цената им не ми харесва.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3aerv7iwbSY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-3oN1CuAzI0[/youtube]

Прикачен файл

FNM51000.jpg
hidrazin - майстор
Е тая последната покрива декар с от 12 до 60 литра разтвор.
То и с китайската от пазара с 60 кила разтвор ще покрия декар и не струва 300 кинта. :-D
:partyman:
Cpk - специалист
НАСА-та я разреждам 1л на 30 л вода. Миналата година направих грешка да разредя 1:40, но ефекта не беше добър.
mitko414 - специалист
За всичките ми известни ми хербициди - раундъп, глифозат, НАСА концентрацията на разтвора е 2%, сиреч 200 мл на 9,8 л вода.
Добавям една-две супени лъжици препарат за миене на съдове (за прилепител). Действа безотказно, дори като наръся мястото на комшията през оградата отгоре-отгоре (от няколко години не го гледа и става на джунла, правя противопожарна ивица).

Тема "Алтернатива на хербицид?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: