Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Тази година къдрилката по прасковите е отвратителна,няма листенце дето не е засегнато.Вече два пъти пръскам с тирам и скор но не виждам някакъв ефект.С какво да пръскам ?
EDI - майстор
Скор, ама чакай нови листа, тези няма да се изправят.Абе те още са малки, как позна къдравост.
Stefan_62 - майстор
EDI написа:
.Абе те още са малки, как позна къдравост.
Изобщо не са малки и при нас е така, почти на 70% прасковите са поразени въпреки, че ги пръсках есента и до сега тази година още 3 пъти, но ще се оправят като поникнат новите :lol: .
kopaiko - специалист
Такова нещо не съм виждал до сега,докато се покаже листенцето вече е къдраво.На нектарината няма нормално листо всичко е червено и къдраво .Ужас!
ivouz - специалист
Скора ще оправи ли нещата ?
stiv1961 - майстор
На мен агронома ми каза да напръскам със Скор и после да сипя една шепа амониева селитра и да полея обилно около дървото. Така щели да излязат повече нови листа а старите и къдрави щели да окапят.
EDI - майстор
Скор-а на мен ми върши много работа.Всяка година ми оправя прасковката, независимо на какъв хал е.Особено миналата година си беше яко пръскане.Тази събота и неделя не ходих на вилата, може и моите листа да са пораснали :? .Щом при вас е така положението със сигурност и при мен ще трябва да се пръска.
Stefan_62 - майстор
ivouz написа:
Скора ще оправи ли нещата ?
Скора има лечебно действие и спира разпространението на заразата, но както каза и Стоян болните листа ще окапят и ще поникнат нови, лошото е че при силно нападнати дървета от къдравост се засяга и плода и няма да ядем праскови.
ivouz - специалист
То че, няма да ядем плод няма ама да спасим дръвчетата .Колко амониева селитра се слага?
nikolson - майстор
Деба-деба, добре че видях темата, та проверих моите. Същата работа, но в начален стадий. Дано не вали, че да ги напръскам.

Тема "Помощ къдрилка!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: