Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
EDI - майстор
Не се коси, тази година масово е така по прасковите.Моята за сега след първото фризиране бива, ама не е както трябва да е. :lol: За първа година виждам толкова често отрязани клони и цели праскови да се търкалят пред дворовете.
Andri01 - майстор
ivouz написа:
Моите прасковки явно няма да ги бъде.
Пръсках със Скор ,седмица след това Скор+Дитан и почистих всички къдрави листа сега гледам
и новите листенца пак къдрави .Явно не мога да ги спася.
Аз моите 2 праскови така ги оправих и сега имат само здрави листа. Поне при мене това се повтаря май всяка година-две пръскания през 10 дена .
ivouz - специалист
Ще пробвам още веднъж с двете но,май няма надежда.
briko - специалист
В агроаптеката ми казаха, че вече е късно да се пръска против къдрилка :? ...........трябвало още когато дървото е напъпило, поне три години подред и после болестта изчезвала.
EDI - майстор
М,м изчезва ама друг път. :-D Всяка година пръскам и есенес и още от пъпка, ама всяка година е различно.
pipilica - майстор
Я да ви кажа кво стана при мен, имам едни млади круши и череши и лани ги хвана нещо подобно на къдравост. Пръсках с кво ли не и накрая взех от ветеринарна аптека пеницилин-стрептомицин за говеда и направих доза 1-1.5 на 1000 и ги напръсках и се оправиха, кво беше един Господ знае. С тая година за сега са добре.
А дозите почти винаги ги увеличавам щото със сигурност препаратите за разредени.
nikolovvd - майстор
Ето ги моите праскови. Няма къдрави листа, но не ми го побира главата, как толкова слабо стебло изхранва толкова много плод. Ако не подпра клоните с по някой кол-патерица ще се скърши.
Прикачен файл:
IMG_145228.jpg
Прикачен файл:
IMG_145217.jpg
EDI - майстор
Изхранва ги, ама нали знаеш - много праскови - дребен плод, малко праскови - едър плод.Ако искаш можеш да си ги поразредиш.Във вашия край явно се е разминало къдренето, късметлия си.
kopaiko - специалист
Като сме подхванали темата за къдрилката да питам защо на доматите се свиват (сбръчкват) листата.В агро аптеката ми казаха картофена мана и ми предложиха" Купросейд голд м" но не съм много съгласен с диагнозата.Все пак напръсках доматите да видим ще има ли полза.
nikolovvd - майстор
Един, който има в пъти повече опит от мен, ми казваше през Есента освен да пръскам дърветата, за напръскам и земята 1-1.5 метра около стеблото.
Между другото, какво е това което причинява къдренето на листата.

Тема "Помощ къдрилка!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: