• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kopaiko - специалист
Здравейте.Как се борите с тая гад голия охлюв,изяде ми лигуструма.Втора година пръскам с би58 и нуреле но не помага.
ESPACE - майстор
Охлювите се морят с други препарати, не Би58 и Нуреле. Питай в агроаптеката, ще ти кажат Вениш е най-популярния освен многото други бабешки методи. Пусни едно търсене в гугъл "борба с голи охлюви" и ще си отчетеш.
kopaiko - специалист
Прочетох за вениш и мезурол но те са на гранули и мисля че трудно ще ги разпръсна под лигуструма че е до оградата а от другата страна са ми ягодите.Пише че гранулите не трябва да са в контакт със стеблата на растенията.Няма ли нещо за пръскане?
Krass - майстор
Изсушена гасена вар.
kr1100 - майстор
сол /поръсваш ги със солница.
Ако имаш дървесна пепел също ръсиш около растенията
Последна промяна от kr1100(стар) на пон май 11, 2015 10:42 am, променено общо 1 път.
докера - специалист
Ръси смело с дървесна пепел /НЕ ИГЛОЛИСТНА !/ и им гледай сеира - който се излъже да влезе върху пепелта , за час-два е мумифициран ... :wink:
kr1100 - майстор
полузакопана PVC бутилка от бира или безалкохолно, прерязана на височина 10 тина см и вътре в нея бира , може и изветряла бира. Четох, че много налитали на бира, влизали в бутилката и край.На др. ден нова порция
ivouz - специалист
Ай сега ще си деля бирата с охлювите ,а порция картофки със сирене не щат ли?Шега!!!
Това ще го пробвам наистина чета го за втори път.
п.п.На коя марка налитат повече!
nikolovvd - майстор
Като използваш яйцата, какво ги правиш черупките?
Питам, защото почти всички ги изхвърлят, а счукани на прах са перфектна бариера за охлюви.
  • 1
  • 2

Тема "Голи охлюви!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: