Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dadko - майстор
Става въпрос за хралупа в 35-годишно дърво.
Иска ми се да спра процеса на гниене и разрастване на хралупата. Изчистих колкото можах вътрешността, сега с какво да третирам, за да не продължават да се развъждат гадинки и с какво да запълня?
Като начало ще напръскам с някакъв инсектицид, след което си мислех да "запечатам" с блажна боя и да запълня с полиуретанова пяна.
Някакви други идеи? И добра идея ли е пяната?

Прикачен файл

140_3762.JPG

Прикачен файл

140_3761.JPG

Прикачен файл

140_3760.JPG

Прикачен файл

140_3759.JPG
kuger - майстор
Прибави към инсектицида и нещо против гнилостни процеси. После, както ти е писал EDI цимент и за фон боичка.
iivanov - майстор
Tакова дърво е опасно - помисли за премахване.
hidrazin - майстор
Хралупа в ябълка- с какво да запълня?
С катерички. :-D
:partyman:
lov - майстор
За основен пълнеж речни камъчета колкото повече може да набуташ. Гледай цимента с пясъка да ти е колкото се може по малко за да намалиш задържането на влага. Гледам че отвора ти се пада отгоре и ако можеш дупни една дупка от долу за да има дренаж на хралупата. То после ще си я затвори ако трябва. За обезаразяване разтвор на син камък но с по малко вар. Ако имаш водоструйка може с нея да се опиташ да свалиш и изчистиш загнилото. Отгоре с боя както казаха колегите.
Svetoslavoff1 - майстор
Имай едно на ум, че при силен вятър, еле пък ако има и натежал плод може от там да се прекърши и да направи поразии. А, той Иванов вече е споделил нещо подобно.
Иначе аз бях пробвал на орех да затворя подобни дупки с пяна и замазка отгоре, но беше разпердушинено от птиците:)
Гледам в морската градина на доста дървета има замазани с циментов разтвор такива язви.
dadko - майстор
lov написа:
Гледам че отвора ти се пада отгоре и ако можеш дупни една дупка от долу за да има дренаж на хралупата.
Отвор си има- това, което съм заградил в кръгчето. Иначе- хралупата е с дълбочина, колкото да си пъхна ръката. Значи- с цимент ще пълня дупката. Искаше ми се да мина по- мързеливата- с монтажната пяна, но колко му е пък да забъркам една- две кофи бетон...

Прикачен файл

140_3761_r.JPG

Тема "Хралупа в ябълка- с какво да запълня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: