• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlad0 - специалист
Що бе, 2 бири време, кво толко.
themask - специалист
Какъв кабел е удачно да се използва за свързване на клапаните (били те вътре или в шахта навън)?
hidrazin - майстор
Ако е в шахта - почти всякакъв. Все пак те са само на 24 волта.
Ако обаче минават през почва е добре да са механически здрави и изолацията да не замине след 2-3 години.
За под земя примерно СВТ 2х1 квадрат.
Клапаните що си решил да не са в шахтата?
:partyman:
themask - специалист
Идеята ми е да сложа клапани за преден и заден двор още в мазето, където са резервоара и помпата.
Пуснах обаче една тръба ф32 от къщата към предната част на двора, където е подпорната стена, и мисля, след като тръбата мине през подпорната стена, евентуално при нужда в бъдеще да я разклоня на долното ниво и там да сложа шахтичка с клапани. Та дотам пуснах и едно гофре за кабел за всеки случай. Ако са повече от 1 клапаните, предполагам мога да използвам СВТ 3х1,4х1 или колкото жила са необходими...
hidrazin - майстор
themask написа:
... Ако са повече от 1 клапаните, предполагам мога да използвам СВТ 3х1,4х1 или колкото жила са необходими...
Няма проблеми. Заплюваш си едното жило за общо и те така може до 4 клапана. Просто СВТ-то е до 5х...
Аз използвам кабел 5 х 2 х 0,26мм - общо 10 жила. От тях 7 съм заделил за клапаните 6+1 общо.
Остават ми само 3 за резерв. Сега съжалявам че не пуснах поне още едно парче такъв кабел за разни други нещица.
Сега ще видя дали няма да мога да мушна още едно парче такъв кабел.
:partyman:
themask - специалист
Тръбата е с едно сезалче за теглене на кабела. А иначе като го тегля, пускам още едно сезалче, което да остане пак в тръбата за светлото бъдеще...
:partyman:
hidrazin - майстор
Зае...би сезалчето. Аз си имам и жила за изтегляне на кабели.
Просто през наличната тръба и трасе няма никакъв шанс да прекарам каквото и да е.
За тогавашните идеи кабелите (не само този) бяха повече от достатъчни.
Сега се появиха нови хрумвания и нови виждания.
Помещението с помпата и клапаните е доволно голямо.
Там ще бъдат поместени поне 1-2 табла с някои нещица в тях. :-D
:partyman:
themask - специалист
Регистрирам скромен напредък. Имам нужния контакт и щепсел, кабелите към Wilo-то са свързани. Благодарности на съветниците! :partyman:
Прикачен файл:
20150707_182718_resize.jpg
Прикачен файл:
20150707_184652_resize.jpg
kuger - майстор
themask написа:
Регистрирам скромен напредък. Имам нужния контакт и щепсел, кабелите към Wilo-то са свързани. Благодарности на съветниците! :partyman:
Кефи ме ентусиазма ти, с голям мерак действаш.
themask - специалист
kuger написа:
Кефи ме ентусиазма ти, с голям мерак действаш.
Понякога да си перфекционист се оказва пречка :|
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Поливна система от А до Я (и много въпроси)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: