Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ProvideR - специалист
Колеги,
в градината си имам прекарана вода, за която годишно плащам минимална такса и я ползвам безкрайно, колкото си искам. Та, идеята ми беше да си направя универсален полу-автоматичен начин за поливане, за да не ползвам маркуч и постоянно да го прехвърлям от бразда на бразда. Мислих си за маркучи с бързи връзки, които да вкопая на 5-10 см и да заровя и с едно отваряне на крана да поливам, но се замислих, че браздите всяка година се променят и няма да са едно към едно на другата година, съответно маркучите няма да паснат после по браздите.

Какво може да предложите за мързеливо поливане на градината?

Благодаря предварително!
Andri01 - майстор
Капково !Чети постовете!
dadko - майстор
+1 за капковото. Даже не полу-автоматичен, а направо без твоя намеса ще си бъде.
Сега в четвъртък в Lidl-а пускат супер изгодно програматор за напояване.
От миналата година съм с капково- никога няма да се върна на напояване в бразди.
koveslav - майстор
Първата ни модернизация в "онези години" беше с вкопани пвц тръби за обратна вода ф50.Извод през 2-3метра затворени с дървени конусни тапи,а за уплътнение памучен парцал :D Този водопровод се прави естествено във по-високата част на мястото,а тапите са задължително с една по-малко от изводите,за да има винаги отворен извод(така се гарантира,че няма да се вдигне високо налягане).От един извод се поливат близките до него 3-4 реда,след това сваляш тапата на следващия извод,слагаш я на този и продължаваш поливането. В днешно време капковото е за предпочитане,естествено,но при мен на едното от местата старата система още се ползва.

Тема "Малко помощ за поливане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: