Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Mega - специалист
Колеги, искам на вилата догодина да засадя царевица. Искам да не е за животни, а за консумация от децата предимно (варена, печена). Както и да не е ГМО чудовище. Трябва ми съвет за сорт. Нямам грам идея относно сортове. Моля за джокер. ;)
egomen66 - майстор
LEGEND F1 Ранен хибрид сладка царевица , съзрява за 70-73 дни след покълване. Пригоден за свежа консумация и консервиране. Силен хибрид с изравнени по големина кочани с размер 18- 20 см, 18 редов. Има високо съдържание на захари. Височина на растението около 175 см. Едно централно стебло и задължително 2 кочана. Сеитбена норма - около 7000 растения на декар. Разстояние между редовете : 80 см. Вътрередово разстояние : 20см. :partyman: От нета.... http://seitba.com/index.php?route=produ ... y&path=195
Тези царевици които е препоръчал колегата са ГМО,тези фирми това произвеждат.По-добре си намери семена от домашна осемредова царевица за да знаеш какво ядеш.
dadko - майстор
Че то има ли вече царевица, която да не е ГМО?
Mega - специалист
Това, което разбрах е, че сортовете означени с F1 са хибриди. Това не ознчава ГМО, но все пак ми се иска нещо българско и родно. ;)
egomen66 - майстор
Нещо истинско и българско само в семенните банки... но това няма как да стане. Сега всичко е хибриди. #-o
pipilica - майстор
Е вече брах от сладкия хибрид, тая вечер ще го варя и ще дам отзиви как е. Въпроса е че поради липса на време стана много био продукт, нямаше време да я наторя и напръскам, каквото господ помогна тва е, само е поливана три пъти.
pipilica - майстор
Мале снощи щях да пиша за кукуруза, ми дОбър е бързо увира и е сладък и вкусен. Явно догодина пак от тоя хибрид ще се сади, е като изключим високата цена на семето друго лошо няма.

Тема "Въпрос относно семена за царевица." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: