• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
piper4o - напреднал
Привет на всички.
За мотоблоците ще разкажа основно.
Имам 2 дка.овощна градина.И понеже е предбалкан си имам и змии.
Поради тази причина държа двора да е на угар-да няма трева.
Първоначално си купих мотофреза Fortego F90-супер работа ми върши,но бавно,и тежко за ръцете.Просто няма производителност ,или по-скоро аз нямам време.За 3 часа 1 дка,но само при условие,че скоро е фрезовано ,и няма трева.Иначе тревата се увива около мотичките и става много бавно,и ти скъсва ръцете.Става за малки площи,за предсеитбена подготовка и хора с много свободно време.
Загледах се към мотоблоците-харесах си Беларус с двигател B&S 8.5 k.с.,по препоръка от колега.
Много зор видях с него-нареках го "Антихриста".Просто не уцелих на машина.Иначе имаше целият инвентар-плуг,култиватор,фреза,тежести,ремарке/самосвално/и два браздира.
Оказа се че мощност има, но няма сцепление.Иначе много дуракоустойчив,но ,голямо НО,без мисъл за ползвателя.Скоростите 3 напред/1 назад, влизат с хъркане,липса на ниски обороти-бензиновите са си капризни,а и не са и нови.При "оране" като забиеш плуга започва да буксува.Фрезата е с плитки ножове и фрезова само повърхностно.Просто няма никакъв плюс тази машина,освен това ,че е много здрава.Продадох я с огромно удоволствие.
След това си купих Iseki 8,5 кс.-дизел.
Огромна разлика-6 скорости напред, 2 назад.
Супер теглителна сила на ниски обороти,ел.стартер,фар,водно охлаждане,навесна фреза с ножове около 20-25 см.
За фрезоване-няма аналог/поне аз незнам/-1 дка-30-45 мин.Разход-0,5 литра дизел.Управлението е фантазия-при нужда от завой,просто натискате лява/дясна спирачка и той завива като танк.
Тегли ремарке без замисляне до около 1 тон-няма спирачки обаче.За мен е огромен помощник-возя тор,продукция,инертни материали,фрезовам си градината без значение от бурени,каква е почвата,дали има камъни/при фрезоване просто подскача/,ходя на кръчма с него.Никакви грижи или проблеми.
Ако искате съвет-вземете си го.Тежи около 300 кг,но няма възможност за оране-няма тегло и сцепление-трябва си трактор поне 15 кс и тегло 0.5 тона.
Ако имате въпроси ще отговарям с удоволствие.
Леле,стана много дълго...
koveslav - майстор
piper4o написа:
......тежи около 300 кг,но няма възможност за оране-няма тегло и сцепление-трябва си трактор поне 15 кс и тегло 0.5 тона........
Сега вече засегна един колега на тема сцепно тегло и възможности... :D :D :D
  • 1
  • 2

Тема "Японски мотофрези втора употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: