• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
offvt - специалист
Реших да купувам мотофреза и се заглеждам по тези които се внасят от Япония.
Обясняват ми колко са по-добри ,с повече функции(оран,фрезоване,браздене и др) фрезата се задвижва от
силоотводен вал и с подходящи колела и тежести може да оре.
Възможно ли е това?
Мястото за обработка се намира на 50км и ще се транспортира с лек автомобил - комби.
Ако някой има преки впечатления от такава техника нека сподели!
crez - майстор
Дай снимки ТТ данни :? така както задаваш въпроса един колега казва "свърши ми боба за хвърляне" :lol:
offvt - специалист
Конкретен модел не се обсъжда.Фрезите са с мощност от 3 до 10к.с.Първично се задвижва с ремък и после
редуктор с бързи\бавни и реверс.Това е по думите на търговците, затова питам тук и очаквам мнение от
хора които са запознати с тази техника.
pipilica - майстор
Е дай поне линк да ги видим тия търговци кви са що са. То нали знаеш че стоката е за продаване пък дали ще ти свърши работа е друг въпрос.
iivanov - майстор
Освен , ако не ти е песъклива почвата , за по-сериозна работа не стават - нямат сцепно тегло. Мотоблоците стават , но пък в комби не влизат - изпробвано.Резервни части няма. Двигателчето да е по възможност дизел.
offvt - специалист
От година и нещо обикалям две Търновски фирми търгуващи със селскостопанска техника втора ръка
от Япония.Купуват си хората малогабаритна техника ,но явно няма такива в нашия форум да кажат какво
може и какво не,как е с резервните части и с какво е по-добра от китайските.
Илчо Илиев - майстор
Колега, из форума има доста ''фрезаджии'',но...повечето имаме китайци,а за японците Иво ти е дал възможно най- добрия отговор,а и той има от големите мотоблоци...
Иначе, и аз доста ги гледах тия японци,но факта,че на цена са колкото нов китаец,а части няма никакви,а и да има ще са едни пари :axe: , взех китаец, който за сега се представя добре,а и каквото да стане, има всичко на приемливи цени...
Не искам да правя реклама на китайските ''боклуци'', и аз бих искал нещо ''марково'',но те или са прекалено скъпи,или като в твоя случай, няма части, което е сериозен проблем, като се има в предвид,че това са машини в края на ресурса си....
Прецени сам риска и вземи машина за която има части/сервиз, иначе като работят ,всичките са добри...
ivanovbg - майстор
По добре млада китайка, отколкото дърта японка. :wink:
Те са си казали хората - карай новото, хвали старото!
Четвърта година вече се разбираме с китайката. Вземи си такава със задна скорост. Много е полезна при обработка в оранжерия или в близост до огради.
:partyman:
tanosliven - специалист
ivanovbg написа:
По добре млада китайка, отколкото дърта японка. :wink:
Те са си казали хората - карай новото, хвали старото!
Четвърта година вече се разбираме с китайката. Вземи си такава със задна скорост. Много е полезна при обработка в оранжерия или в близост до огради.
:partyman:
Имам една японска от бащата на тъщата на 30+г с две скорости и едно Минрели и то на 30+г с две предни и една задна скорост и са още с всичко си е оригинално по тях .Работата която са свършили за тези години по маслини и лозя никак не е малко.
Японско и Китайско не може да се сравнява освен ако ни интересува само цената :partyman:
iivanov - майстор
Тия , от АГРАБГ , са ти наблизо. Според рекламата им основно си преглеждат машините , които предлагат. Аз , когато ходих при тях , току що бяха спретнали един мотоблок кубота и подготвяха друг. Очите ми останаха , но и двата бяха капарирани предварително. Предимството пред китайките или поне аз което съм виждал , са повечето скорости ( 6 ) и разблокировките на полуосите. За моженето ти казах - ако ти е лека почвата ,може и да ореш ,но трудно. Бразденето не е проблем ,защото обикновено е след фрезоване. Ако има проблем по редуктора има си металообработващи фирми , правят всичко. Е , цената може и да не ти хареса , но и на вносната част също толкова ще ти допадне. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Японски мотофрези втора употреба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: