• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
TMontana написа:
Така е,но за неопитен още потребител,като мен ще е по-добре да са по лесни за използване,защото докато се науча да не са за смяна вече...! :-D А и относно това,дали да е бензин или дизел също ми е въпрос...абе с една дума,търся златната среда в случая,ако я има! :)
Тогава направи като мен. Влязох два пъти в магазина, първия път за да видя какво има, втория за да купя. По съвет на продавача купих фреза с японски мотор Субаро. Почти 15 години не съм правил нищо по фрезата, само болтове съм притягал по трансмисията.
Елементарни за работа и обслужване са тия с ремъци, но друго си е със скоростна кутия и силоотводен вал, предлагат повече опции.
Както писа един колега, че дизела не търпи "пържене" не съм съгласен. Тия моторчета са ограничени по обороти, не могат да се презорят. Дават каквото могат или гаснат :) , стига да "усещаш" машината.
Моята с 5-те си коня влачи автомобилно ремарке, пълно с какво ли не, до сега не е отваряла дросела на максимум. Последно носих 0,3 кубика пясък /пълно ремарке/. Проблема ми е, че е лека и боксува /и къса болтове на полуоските/. :)
TMontana - специалист
Мерси колега,ще обиколя да ги разгледам и ще се опитам да преценя...но то като не разбра човек и не знае какво точно да гледа и да пита,но ще видим какво ще стане! :)
koveslav - майстор
kuger написа:
TMontana написа:
Така е,но за неопитен още потребител,като мен ще е по-добре да са по лесни за използване,защото докато се науча да не са за смяна вече...! :-D А и относно това,дали да е бензин или дизел също ми е въпрос...абе с една дума,търся златната среда в случая,ако я има! :)
Тогава направи като мен. Влязох два пъти в магазина, първия път за да видя какво има, втория за да купя. По съвет на продавача купих фреза с японски мотор Субаро. Почти 15 години не съм правил нищо по фрезата, само болтове съм притягал по трансмисията.
Елементарни за работа и обслужване са тия с ремъци, но друго си е със скоростна кутия и силоотводен вал, предлагат повече опции.
Както писа един колега, че дизела не търпи "пържене" не съм съгласен. Тия моторчета са ограничени по обороти, не могат да се презорят. Дават каквото могат или гаснат :) , стига да "усещаш" машината.
Моята с 5-те си коня влачи автомобилно ремарке, пълно с какво ли не, до сега не е отваряла дросела на максимум. Последно носих 0,3 кубика пясък /пълно ремарке/. Проблема ми е, че е лека и боксува /и къса болтове на полуоските/. :)
Китайския дизел не е нито японски,нито италиански-той си е китайски.И ако нямаш прилични технически умения и познания,има доволно голяма вероятност бързо да си промениш мнението.Виж,ако човек си е тип "направи си сам" може и да му е интересно и да му прави дори удоволствие това да "пипа" по машината.
kuger - майстор
В интерес на истината никога не съм пипал китайска машина, чак толкова ли са зле?
Обичам да се ровя и откривам проблеми, но не, когато ми е нужна за работа машината.
iivanov - майстор
За тия пари що не се огледаш за един японски мотоблок втора ръка?
TMontana - специалист
Ами то японски добре,ама няма да има 2г. гаранция и обслужване... ;) пък и не съм срещал японски втора ръка по магазините при нас, да видя за какво става въпрос.Ей, човек в тази държава с елементарно нещо не може да се справи като хората,покупка на една нищо и никаква машинка...! :)
iivanov - майстор
Хе-хе , някой май ще мине по моята пътека. В Бг ти гарантират , че ще устиска гаранцията по някакъв начин и после кучетата те яли. Веж темата ми за китайския мотоблок. В аграбг ти дават година гаранция на машината , ама е трудно да се вредиш. Иначе другите дават само гаранция на двигателя.
TMontana - специалист
Ааа колега...с гаранциите съм на ти вече...няма такива филми,половин година,една година или само за половината ти покупка гаранция... ;) закона го е казал-2г. гаранция и точка и всичко се поема от търговеца...;) Е,иска си разправия разбира се,но...тук е така за всичко! :) Въпроса ми е да намеря нещо що годе свястно,пък за гаранцията ще се оправяме после, не дай боже...! :)
iivanov - майстор
Не забравяй , че става въпрос за втора ръка :wink:
Вариант също е да си потърсиш кипор - китайци са , но читави. Някъде в бг се предлагаха на оклоло 2300-400 , в комплект с прекачната фреза. Обаче бяха с икономик скоростната кутия. За обработка на земята е перфектно , но за транспорт е тегаво бавно. Драгозов от аргомаркет ги предлагаше навремето , та евентуално той би ти дал акъл , къде да търсиш машина с неорязаната кутия.
TMontana - специалист
Е,аз имах предвид за нови,но...в закона не се прави разлика за ново и старо май...а за продажба от търговец...но както и да е, за стоки втора употреба не съм се разправял още! :) Офф,колкото повече гледам,повече се обърквам май. :) Икономик означава само с две скорости ли?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Bellini 140E" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: