Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
TMontana написа:
Охооо...и термокостюм,защото ще се надървиш от студ след 10 секунди...! :
Случайно да си копал кладенец ? Случайно да си влизал в кладенец ? Не се изказвай ей така.
Копал съм , влизал съм -не съм умрял от студ. Копал съм с 3 работещо помпи, когато 1 та спре нивото започва да се покачва. С рибарски гащиризон. Като се вдигне нивото и аз се вдигам по стълбата за да не ми прелее в гащите..
Съвсем е друг въпроса с фобиите и като погледнеш нагоре
TMontana - специалист
Ами нали с тази цел са направени,как ще се използват тогава и защо ще ги продават,ако няма да се пръска с тях...! :)
TMontana - специалист
Не съм копал колега и нямам намерение да го правя...не знам как е било при теб,но аз като поливам и постоя повечко във вадата и ми замръзват краката...та затова. :)
ivanovbg - майстор
TMontana написа:
Ами нали с тази цел са направени,как ще се използват тогава и защо ще ги продават,ако няма да се пръска с тях...! :)
Да с тази цел са направени, но къде, как и колко да се пръска знаеш ли? Ако беше чел инструкциите нямаше да задаваш глупави въпроси. Имай в предвид, че като пише дългосрочна вреда се отнася и за твоите деца и внуци. Каква вода ще им оставиш в наследство в бунара? :? Кат се замисля, ако си още млад и нямаш деца, след известна употреба на водата в кладенеца може и да не се притесняваш за тях. Много е вероятно да нямаш. Пише го в листовките.
Нали затова има наредби за безопасност и охрана на питейните зони и язовири. Не са насред нивята и се прави ежедневен тест на водата.

В края на краищата каквото си направиш сам.... Знаеш поговорката!

:partyman:
TMontana - специалист
Защото съм ги чел,затова и казвам...как ще пръскам,ако не знам колко,кога,за какво и т.н...а иначе дозите са ми дори под препоръчаното! Мерси за загрижеността все пак! :) Не смогвам с тревата,ако не се напръска няма да се намери насаденото след 2-3 седмици. :) Гоня 50-та,така,че не съм първа младост! Къде могат да се направят такива анализи на водата...ХЕИ,Испекция по опазване на околната среда...?
Тани - модератор
TMontana написа:
Не смогвам с тревата,ако не се напръска няма да се намери насаденото след 2-3 седмици. :)

Като прочетох това, се почувствах ДЛЪЖЕН, да изкрещя

ПРЕДИШНИЯ МИ ПОСТ БЕШЕ ШЕГА. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИПВАЙТЕ ХЕРБИЦИДИ В КЛАДЕНЕЦ ИЛИ НА ДРУГО МЯСТО!
Съмнявам се да си чел нещо различно от листовките на производителите, иначе не би си помислил да пръскаш там от където се храниш. Да не говорим пък за многократно пръскане по време на вегетацията на реколтата, вместо копаене и плевене. Ако все пак си запознат с рисковете и това е твоя ИЗБОР, искрено се извинявам за грубата намеса.
Все пак ще те помоля поне да прочетеш нещо от тези резултати: https://www.google.bg/search?redir_esc= ... 0%B0%D1%82
kr1100 - майстор
TMontana написа:
Къде могат да се направят такива анализи на водата...ХЕИ,Испекция по опазване на околната среда...?
ХЕИ при нас , но няма да си доволен от цената.През 2009г ходих да питам , но ми казаха цена ,която ме отказа тогава/ не помня сумата 3 цифрена беше/.
TMontana - специалист
Колега Тани,не мисля да изливам нищо просто ей така без да съм сигурен от последиците...!Колкото до пръскането с хербициди, явно не се изразих добре,пръскам преди засаждане на културата и до 2 китка на домата,както го е написал производителя,а не през цялата вегетация,а с тотални хербициди пръскам тревата където няма нищо засадено и под асмата...за листовките си прав,чета това,което е написано на самия препарат.Но то тогава не бива да се използват и фунгициди и инсектициди,те едва ли са по-безопасни от хербицидите.

И аз имах подобни съмнения,че ще са непосилни за обикновения човек тази изследвания,но ще попитам за всeки случай нашето ХЕЙ,може да е по-евтино от вашето! ;)
шоп - майстор
Цената на анализа на подпочвената вода зависи от това кои показатели искаме да изследваме. Цената обикновенно е около 200 лв за най-масовите показатели, но може да стане и четрицифрено число.
Ето ценоразпис на изпълнителна агенция по околна среда: http://eea.government.bg/bg/labs/tsenorazpis.pdf

Много лицензирани лаборатории взимат доста повече.
ivanovbg - майстор
TMontana написа:
...не мисля да изливам нищо просто ей така без да съм сигурен от последиците...
Хербицидите се неутрализират от растенията. Когато пръскаш по земята част от хербицидите ги поема растението, но една част остава в почвата и с дъждовете постепенно слиза във водоносния слой. При теб е плитко и става по бързо. Там обикновено няма много организми да ги неутрализират и се натрупват в подпочвените води. По добре я ползвай само за поливане и миене!
:partyman:

Тема "Трева-водорасли в кладенеца!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: