Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
стълба . 2 варианта:
1. въжена - много се клатушка.
2. желязна пр. по 1,8 -2 м дължина всяка част .Най- горната най- широка закачена на пръстените,следващата малко по-тясна за да се закачи на 1 та , следващата още малко по-тясна .Закача се на 2 та част.
Но се иска заваръчен апарат, умение,арматура 10-12 мм дебелина . За да не се клати на дългите страни по 1 заварено ухо за да се опира в стената на кладенеца.
Аз съм с такава от 4 секции.не са тежки
TMontana - специалист
Охооо...и термокостюм,защото ще се надървиш от студ след 10 секунди...! :-D Мисля нещо друго аз,да ги унищожа за постоянно с нещо,някакъв хербицид или нещо друго,но така всяка година да се муша из кладенеца не ми допада! :)
шоп - майстор
TMontana, не се занимавай с този проблем. Хербицид е абсурд да използваш. Ще отровиш водоносният слой!!! :x

Присъствал съм на доста разкопки и ремонти на водопроводна мрежа от етернитови тръби Ф 300 и Ф 500. В условията на пълна тъмнина там има светлозелени финни фодорасли с дължина над 4-5 метра!!! В някой случай над 50% от тръбата е с утайки и тези водорасли.

Това не създава проблеми и тази микро флора не е пречила на никой почти 50 години:-)
TMontana - специалист
Колега,ами аз нали и така всяка година използвам хербициди,като пръскам земята,тревата...!Опасявам се да не се развали качеството на водата от тях,защото беше много хубава за пиене и сега ми се струва,че нещо се променя май,тези треви или корени се появиха от 2-3г някъде,а кладенеца е много стар.
Тани - модератор
Е, щом се е развалил вкуса и не ти се слиза до водата просто излей в нея 5-10 литра хербицид и ще си решиш проблема - хем бързо хем лесно хем водата ще стане вкусна.

И един виц по темата:
Как се е*е жена с очила?
Отговор: махаш очилата и като всички останали :partyman:

Та и при тебе така - махаш водата и скубеш корените на сухо.
ivanovbg - майстор
TMontana написа:
Колега,ами аз нали и така всяка година използвам хербициди,като пръскам земята,тревата...!Опасявам се да не се развали качеството на водата от тях,защото беше много хубава за пиене и сега ми се струва,че нещо се променя май,тези треви или корени се появиха от 2-3г някъде,а кладенеца е много стар.
Ясно, да знаеш не е от водораслите, а от хербицидите. Натрупват се и... Дай я на изследване и ще видиш. Вода на 4 метра дълбочина си е баш хербицидна.
TMontana - специалист
Явно трябва да се изследва,но ме съмнява да е от хербицидите нещо станало,защото нямаше да има корени или каквото е там в такъв случай.
ivanovbg - майстор
Дали? Не знам с какви хербициди пръскаш, но повечето са листни, тоест ако полееш само корените няма да подействат на растението въобще.
TMontana - специалист
Пръскам с различни,според нуждата...глифоган,зенкор,пендиган-стомп.Не знам и аз как да ги премахна,без да развалям водата,като изключим ръчното.
ivanovbg - майстор
Ми на всички пише:
1.Много токсично за водните организми, с дълготраен ефект
2.Да не се допуска попадане в канализацията, в повърхностните и подпочвени води. Да не се допуска да попадне в земните пластове.

Примерно виж раздел 6 тук: http://www.agro.basf.bg/agroportal/bg/m ... p_Aqua.pdf

Това знаеш ли какво означава? Не се разлага под земята с години. Мисли!
:partyman:

Тема "Трева-водорасли в кладенеца!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: